Forum k Photofiltre

Photofiltre => Problémy => Téma založeno: Kráťa 16. 08. 2005, 00:46:08Název: Jednoduchá fotomontáž
Přispěvatel: Kráťa 16. 08. 2005, 00:46:08
Pro kamarádku jsem dělal narychlo mininávodíček na jednoduchou fotomontáž.
Když už jsem se s tím dělal, dal jsem to i na web
http://www.obcasnicek.nazory.cz/navody/zmenseni_vyberu/zmenseni_vyberu.html
Ona je počítačová začátečnice, tak je to dost rozepsané. Když na to někdo mrknete a napíšete, co tam změnit, vylepšit, či napsat jinak, rád to udělám.


Název: Jednoduchá fotomontáž
Přispěvatel: Anonymous 16. 08. 2005, 08:31:00
Místo průhledné barvy bych spíš použil masku. Je to praktičtější a bez nutnosti snižovat počet barev.


Název: Jednoduchá fotomontáž
Přispěvatel: SuE 16. 08. 2005, 10:11:51
no asi bych tu žížalu jen vybrala polygonem a pokud by nebyly potřeba další úpravy (ořezání špatných hran),  tak bych  ji vložila přímo do výsledného obrázku.  Výběr bych uplacatila kam potřebuju a zmenšila tažením za roh (se stisknutým shiftem, aby se neměnil poměr) . Tohle je hodně použito v tom návodu na grunge (v tipech)

Pokud by bylo potřeba tu žížalu upravit, vložila bych to teda do nového obrázku, ohlodala jak potřeba,  a pak bych vybrala bílé pozadí, invertovala výběr (ctrl+I).. a je vybraná jen žížalka,  a tu zas vložit a zmenšit tažením za roh výběru:-)

Nebo to vložit jako celý obrázek i s bílým pozadím a v možnostech výběru dát Průhledná barva bílá, s odchylkou tak 30% (aby nebyly vidět přechodové hrany) , zas zmenšit a je tam.

Těch možností je hromada a průhlednost bych použila jen u obrázku, který chci dát na web s průhledným pozadím.  Navíc má vkládání gifu do obrázku problém - tzv jednopixelový bug, kdy to sežere z obrázku okraj o šířce 1 pixel. To u malých obrázků dost vadí


Název: Jednoduchá fotomontáž
Přispěvatel: Kráťa 17. 08. 2005, 02:56:14
To jsem ale trouba. Já tu blbnu s průhledností u fotek, matu lidi a dělám nějaký složitý návod, přitom je jeden ze způsobů 10x rychlejší a jednodušší.
Trkl mě ten jednopixelový bug. Děkuji 548x za zkouknutí atd., už jsem to předělal jinak, doufám, že je to jednodušší a výsledek se mi také líbí daleko více.
Ještě malý dotázek. Proč mi z tohoto fóra nechodí upozornění na e-mail, že někdo připsal do mnou sledovaného?