Forum k Photofiltre

Photofiltre => Užitečnosti a zdroje => Téma založeno: sampa 26. 11. 2006, 10:41:38Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: sampa 26. 11. 2006, 10:41:38
Ahojte, před nedávnem jsem vám ukázala možnost jak zpracovávat digitální fotografie do alb, zvaných "bookscraping". Pokud ještě nejste rozhodnutí, podívejte se na tento maraton na francouzském foru, jakým způsobem se dají vytvářet stránky na jakékoliv téma. Také jsem se ho zúčastnila, za 21 dnů vytvořit 21 stránek. Zajímavé, jedna zkušenost navíc.

http://mondeduscrapvirtuel.forumactif.com/viewforum.forum?f=54

Navíc jsme se setkali s různými grafickými programy, takže pro někoho bylo třeba velmi těžké vytvořit z fotek troujúhelník, ale s photofiltrem to jde velmi snadno.


[Upravil dne 26-11-2006   sampa]


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Maw 26. 11. 2006, 11:44:17
Asi se budu opakovat, ale představa, že toto se bude za nějaký čas objevovat v česku mi nahání hrůzu. Promiň, ale toto nemůžu . . . :cool:


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: sampa 28. 11. 2006, 19:44:39
Promiň, ale vůbec nevíš, o co se jedná. Jsou to vlastně upravené fotky Photofiltrem nebo jiným programem a skládaných do alb. Bohužel--pro tebe a na štěstí pro jiné i u nás existují stovky příznivců, hlavně mladých maminek, které si takovým způsobem vytvářejí i třeba kalendáře. Navíc, když si vyrábíš všechny potřeby, je to procvičování práce s Photofiltrem. Uvádím tady odkaz na Magally, která si vše vyrábí sama a dává k dispozici všem jako masky.
http://lmquettier.free.fr/Album/Album/Masques/scrap/index.html


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Maw 28. 11. 2006, 21:09:51
Vím dobře o čem mluvím. Vše je otázka vkusu a nevkusu. A toto je ukázka nevkusu. A argument, že něčím podobným si procvičuji práci s Photofiltre je sice pravda, ale jsou normálnější témata k procvičování. Jo a mimochodem . .  tato technika úprav fotografií není nijak nová. Ve třicátých letech minulého století byla tato technika dost populární (klasické vystřihování apod . . .  to mám ze školy). A tak mě napadá, že si francouzští důchodci jen vzpomněli na mládí. :cool:


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: sampa 29. 11. 2006, 18:59:26
Díky díky za tvoji kritiku, ale já vůbec nemluvím o důchodcích, pro mě mladé maminky a lidé kolem 30 mají daleko do důchodu....Tak nevím o co ti jde. Ve třícátých letech nebyla digitální úprava fotografií, takže vystřihování mohlo být populární.

Pokud se chcete podívat na "nevkusné důchodcovské práce" sylvey z fr. fóra, která má 44let, a je jeho moderátorkou,  tak tady:
http://sylvey.free.fr/photobidouille/galeriedigiscrap.htm


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Jitkara 29. 11. 2006, 20:06:38
Já se přidám k Mawovi.
Sice respektuji, že se ti to líbí a že předvánoční čas těmhle věcem přeje dvojnásob, ale nezlob se, Sampo, tohle je takové "instantní" umění. Vezmu pár obrázků, které někdo nachystal a slepím je k sobě, pokud jsem pokročilý uživatel, tam k tomu prsknu fotku nějakého prcka a jsem velký tvůrce. A ať to děla kdokoliv, tak jsou to z velké části dost nevkusné věci, to není záležitostí věku.


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Maw 30. 11. 2006, 08:14:14
Milá Sampo,
podíval jsem se na "nevkusné důchodcovské práce" moderátorky Sylvey z fr. fóra a jen jsem se ubezpečil, že neodvolám ani slabiku z toho co jsem napsal výše . . .
Když jsem studoval fotografií tak nám jeden profesor říkal, že jak u nás uvidí videokameru tak nám urazí ruce. Na náš dotaz proč? Odpověděl, že to kazí dobrý vkus a že chce umřít s pocitem, že dobrý vkus neztratil. . . :cool:


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: k3Xo 30. 11. 2006, 14:42:09
Suhlasim s Maw-om,  bookscrapping je podla mna gyc...


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: sampa 30. 11. 2006, 17:50:48
Nezlobte se, máte divné názory, práce s Photofiltrem je pro každého a ne jen pro ty "studované".....a každý ať si vytváří co chce, pokud se mu to líbí, já vám tady ale nic nevnucuji. Jsem tady z toho fóra dost zklamaná, proto už sem ani moc nechodím. Žádné nadšení tu není, když sem člověk něco pošle, tak si raději myslíte "co tady s tím chceš".Škoda.


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Jitkara 30. 11. 2006, 18:13:24
Jistě - ať si každý vytváří co chce, to je v pořádku. Taky nikdo tvoje příspěvky nemaže a neříká, že to nemáš dělat, když se to tobě líbí. Bohužel jsme se tu sešli tak, že se nám tohle prostě nelíbí ...  tečka.
Zkus se na ty práce podívat ještě jednou, bez svého svatého nadšení ... opravdu si myslíš, že jsou vkusné? Někdy je méně více a zručné ovládání jakéhokoliv programu ještě nic neříká o kvalitě výsledku.
(http://sylvey.free.fr/photobidouille/dossier_page_pour_vous/zipsdigiscrap/anais.jpg)


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: sueva 30. 11. 2006, 19:36:26
Sampi, neber si to tak. Jedna věc je zručnost v ovládání programu, a nad tím občas  v tom francouzském foru žasnu, druhá je druh vytvářených obrázků.

Obecně francouzské stránky, a ty s návody k pohotofiltre zvlášť, se vzhledově velmi liší od toho, co je tady "in", a čemu se říká moderní webdesign. No a? Podstatný je obsah, a když hledám návody, tak skousnu i blikající srdíčka a točící e-maily :karate:

To neřeš, každý máme svůj vkus. Dobré nápady a techniky jsou vždy vítány, a výsledky vycházejí vždy podle vkusu tvůrce, i když technika provedení je stejná. Tak to prostě je.  

Ano, tady ve foru je nás pár těch "divných", co mají rádi grunge a retro, ale to by nemělo nikoho odradit od toho, aby dělal, co se mu líbí.


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Ludek 03. 12. 2006, 00:12:28
mám jednu analogovú a jednu digitálnu kameru-risknem to a nepredám ich.


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Maw 03. 12. 2006, 14:56:42
Ludek: o videokameře jsem psal v jiné souvislosti a jestli je prodáš nebo ne je jen tvůj problém. :cool:


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: nor.man 03. 12. 2006, 18:03:43
Mi by se to třeba i líbilo na stěně jako kalendář nebo vzpomínka na nějakou událost či fajn lidičky... Ale celé album, to nevím...


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: julie 30. 01. 2007, 11:13:28
Ahoj Sampo!
stránky o scrapu jsem našla nedávno a jsem nadšená. Nenech se odradit, ja jsem začátečnice a mám radost z každého pokroku. Potřebuju rady, tak ne, že to zabalíš! :D


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Maw 30. 01. 2007, 13:37:53
Julie: o této kýčovité technice jsou jiné stránky. Na těchto stránkách by jsi se měla naučit pracovat s programem, nebo aspoň pochopit souvislosti. Bookscrapping není zrovna nejlepší grafický styl. Ale neberu ti to, určitě jednou zjistíš, že jsou lepší techniky . . . :cool:


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: julie 31. 01. 2007, 09:08:31
Maw: nevim kdo jsi a proc soudis. A muj intelekt nech, prosim, stranou. Nic ti do nej neni!


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Maw 31. 01. 2007, 15:25:52
Milá Julie,
ve svém příspěvku jsem se tvého intelektu žádným způsobem nedotkl. V tomto státě je již několik dlouhých let demokracie a tak dle práva na svobodné vyjadřování zaručené mi ústavou jsem vyjádřil vlastní názor. :cool:


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Katy 15. 03. 2007, 17:47:33
Ahoj. Četla jsem to a i se podívala na stránky. Trochu mi va:)dí až přílišná kritika stylu a představě o hezkosti něčeho. Zajímalo by mne kdo řekl co je kýč, umění nebo matlanice - je to jen subjektivní pohled. Některé výtvory grunge či retro jsou hezké, jiné zavání už jen matlanicí a zase některé kýče jsou roztomilé, hezké či pobaví. Nemůže nikdo soudit co je kýč a co je umění, navíc lidi mají rádi spíš něco veselého, nedovedu si představit že bych dala jako dárek smutný začerněný obrázek ač sama bych cítila, že tím něco vyjadřuji, to by jen strčili pod postel a je. Líbí se mi moc obrázků ať zavání uměním nebo kýčem, ale musí něco dát - zamyšlení a nebo pobavení. Demokracie je a názor se vyjadřovat samo může a proto jsem to napsala. Nějak se rozmáhá že čím víc je něco nepochopitelné a pro jiné nehezké, tím je to větší umění jak v obrazech, básních atd. Tím se nechci nikoho dotknout protože zrovna od vás jsou některé obrázky moc pěkné...ale nebyla bych si sebou tak jista, že je jen to vaše OK a jedinečné.


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Skupca 15. 03. 2007, 21:10:55
:( tak jsem si to všechno prošla,a jsem z toho nějak na rozpacích...silně mi to připomíná "instantní rámečkovací prográmky",které jsem s nadšením stáhla na stahuj,a pak jsem zjistila že mi vlastně k ničemu nejsou,že pro ně nemám použití,protože rámovat tímhle způsobem fotky tak nějak není moje parketa...tak jsem to zase odinstalovala,ovšem předtím jsem ze střev vykuchala použitelné věci...:eureka: tohle asi fakt ne...:(


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Jitkara 15. 03. 2007, 21:50:36
To Katy
Sáhnu po definici z encyklopedie -
Jako kýč  jsou v umění označována díla, která jsou příliš okázalá, rušivá, triviální nebo „laciná“. Jedná se také o laciné napodobeniny a nekvalitní ztvárnění určitých témat. Komerční záměry často zneužívají popularity módních věcí, svátků a jiných událostí k produkci kýčů úzce s nimi souvisejícími; takový kýč postrádá jakoukoliv uměleckou hodnotu.

Jasně, že každému se líbí něco jiného a někdy i kýč má svůj půvab, ale tady šlo také o nadšení Sampy nad touto technikou, protože výsledky jsou z valné části jednoznačně kýč. Určitě si nemyslím, že ostatní obrázky tady jsou nějaké velké umění, ne všechno se povede, ale tahle technika předurčuje výsledek.


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Jana 24. 03. 2007, 08:46:41
Kéž bych uměla alespoň tohle, učím se už 2 měsíce nic jiného už nemám na práci :-) ale jde to ztuha no pár věcí se mi povedlo mám z toho radost ale tahle technika tady v návodech není takže neumím.


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Maw 24. 03. 2007, 11:19:00
To Jana: je chválihodné, že se 2 měsíce učíš. Ale návody na "instantní kýče" tady nehledej. Snad už kolem toho proběhla dostatečně velká diskuse a tím bych toto téma, na které mám alergii uzavřel.
Maw :cool:


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Katy 31. 03. 2007, 17:21:15
Pro Jitkaru
Jo je fakt, že u této techniky není moc tvořivosti. Encyklopedie... no nic já hlavně myslela to, že mi zas přide jako kýč rozmatlaná skvrna, kterou malíři či grafik vydává za umění. Bookscraping není moje gusto, ale na sránkách o pejskovi používám, všemožné kýčky a gif a to jednoduše pro pobavení ne pro uměleckou stránku :D. Ale jen rámečkovat a naskládat to, to je fakt, že by mě to nebavilo.
V zásadě se s tebou shodnu. Jen mi mrzelo, jak Maw tvrdě kritizoval Sampu a její vkus a nadšení, prostě každýmu se líbí něco jiného nebo určitý čas něco a pak zas třeba zjistí, že nechápe proč ho to tak bavilo, je to fuk, je fakt že tady rozebíráme blbost, každý ať si dělá a vytváří, co se mu líbí :D. Mimochodem když jsme u těch kýčů, nevíte o nějakých obrázkcích lebky, zrovna když to hledám tak nemohu najít a vy přece jen už máte delší dobu přehled. Díky.Tak ahoj:frog:.


Název: DigiscrapMaraton
Přispěvatel: Maw 31. 03. 2007, 19:34:08
To Katy: ke kýč technikám se nechci vyjadřovat. Už toho bylo řečeno dost. Když hledáš nějakou předlohu, tak doporučuji Google (sekce obrázky) a vyhledání zadej v angličtině. Takže když hledáš nějaké lebky zadej SKULL . Myslím, že si vybereš.

Maw:cool: