Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Problémy «  (Moderátor: Jitkara)ShiftN
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: ShiftN  (Přečteno 5113 krát)
Blanka
Newbie
*

« kdy: 07. 04. 2005, 16:08:26 »

Ako vyrovnávať skreslené vertikálne línie? Viem, že je plugin Fisheye correction, ale tam treba skúšať, stále vypisovať čísla a pozerať náhľady. Neexistuje niečo jednoduchšie - ako že chytím čiaru, vytiahnem zdola nahor, na niečo klinem a bude to vyrovnané? Photoshop to má a aj tuším ZonerMedia.
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #1 kdy: 15. 04. 2005, 09:49:07 »

Co to je zkreslené vertikální linie? Mohou se třeba kácet (když fotíš třeba budovy zdola nahoru) nebo mohou být zkreslené prohnutím (třeba fota z obrazovek).
Na kácející se linie lze použít funkci Filtry - Deformace - Perspektiva. Protože se obvykle fotí zdola nahoru, je třeba nastavit deformaci nahoře na více než 100% (pokud by se něco kácelo opačně - fotka do propasti  Mrknutí - nastav deformaci dole na více než 100%). Pod 100% nenanstavuj, obrázek by získal okraje.
Na prohnuté snímky je plugin FishEye Correction. Já s tím vyrovnával vyfocené obrazovky (když jsem potřeboval obrázky BIOSu počítače) a nestěžuju si.
V obou případech filtry vyžadují jistou ruční práci - vyzkoušet náhled, zopakovat nastavení atd. Pokud budeš zpracovávat velké množství fotografií, asi to je zdlouhavé a nepohodlné. PhotoFiltre ale není PhotoShop ani ZonerMedia a má nepřekonatelný poměr cena/výkon (totiž nekonečno, vzhledem k ceně). A já jsem rád, že něco takového vůbec je.
Zaznamenáno
Blanka
Newbie
*

« Odpověď #2 kdy: 15. 04. 2005, 16:31:57 »

Jasné, viem, Photofiltre sú super, to som nechcela porovnávať alebo dehonestovať, len priblížiť, ako si to asi predstavujem, či o niečom podobnom, čo by sa dalo použiť, niekto nevie.
Nevadí, dostala som ZME6 ako bonus k predplatnému, tak si  tam tie línie povyrovnávam. Ale možno niekedy niekto niečo vymyslí aj ako plugin do Photofiltrov a potom už bude tento program dokonalý. N
P.S. Na vrstvy kašlem, ani neviem poriadne, k čomu by mi boli.:-)
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #3 kdy: 11. 02. 2008, 00:41:30 »

Citace
Původně zaslal: Blanka
Ako vyrovnávať skreslené vertikálne línie? Viem, že je plugin Fisheye correction, ale tam treba skúšať, stále vypisovať čísla a pozerať náhľady. Neexistuje niečo jednoduchšie - ako že chytím čiaru, vytiahnem zdola nahor, na niečo klinem a bude to vyrovnané? Photoshop to má a aj tuším ZonerMedia.
Zaznamenáno
Blanka
Newbie
*

« Odpověď #4 kdy: 10. 04. 2008, 22:00:55 »

Po troch rokoch si odpovedám na tému, čo som založila. Našla som zaujímavý free program, jednoduchý a účinný - http://www.marcus-hebel.de/foto/index.html
Ešte keby sa dal nejako implementovať o Photofiltre. Ale ani tak nevadí, dá sa nosť aj na USB flash disku, podobne, ako nosím so sebou Phptpfiltr, takže ho mám hneď vedľa.
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #5 kdy: 11. 04. 2008, 09:58:43 »

Blanka: hezká hračka. Funguje to slušně. A dá se přeložit do češtiny (respektive dá se francouzština/němčina nahradit češtinou). Díky za tip. Mrknutí

Na druhou stranu, vše co umí, umí i PhotoFiltre - bohužel ne automaticky.

Na další stranu - když už úpravy svislých linií, tak asi nejlépe je umí Zoner. A Zoner Media Explorer 5 Classic je ZADARMO - český, pokud ho nainstaluješ, lze ho nakopírovat třeba na flash disk a taky funguje. Pravda, je to starší verze, ale ta cena!
(pokud by ho někdo chtěl, na stánkách Zoneru zkuste stahovat zkušební verzi aktuálního Zoner Photo Studia a v seznamu "Vyberte produkt ke stažení" je na posledním místě Zoner Media Explorer 5 Classic)
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: