Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Jen tak « Fotky a všechno okolo « pár momentiek...
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: pár momentiek...  (Přečteno 3330 krát)
Ludek
Hero Member

« kdy: 09. 02. 2008, 20:22:26 »

1

* detail1.jpg (57.45 KB - staženo 268 krát.)
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2008, 20:22:55 »

2

* detail2.jpg (54.15 KB - staženo 267 krát.)
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2008, 20:23:19 »

3

* detail3.jpg (55.07 KB - staženo 269 krát.)
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2008, 20:23:47 »

4

* detail4.jpg (56.62 KB - staženo 263 krát.)
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #4 kdy: 10. 02. 2008, 15:26:37 »

Rozhodně zajímavé, možná že po nějaké barevné úpravě by to bylo ještě zajímavější.

PS. ten zelený podpis je jako do vodníka :frog:
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #5 kdy: 10. 02. 2008, 15:28:44 »

Omlouvám se, ale toto je fakt nic moc, ty umíš fotit mnohem lépe. A souhlasím se slovy profesora Šmoka: Největším přítelem fotografa je odpadkový koš. Já je mám stále na paměti.

Maw   :cool:
Zaznamenáno
Skupca
Hero Member

« Odpověď #6 kdy: 10. 02. 2008, 15:55:57 »

:eureka: noooo,panstvo a damstvo,jak fotit takový snímek???krátký čas,a asi sekvenční snímání....nevím,jsem to nikdy nezkoušela,ale co není může být...:frog:Smích
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #7 kdy: 10. 02. 2008, 17:43:10 »

Maw,o tom koši - opakovanie je síce matkou múdrosti,ale to čo potrebujem sám,dokážem si pamatať aj na prvý krát.
Možno práve to som od teba potreboval.Inak by si ma odbil len 1-2 slovami:D
Skupca, sekvenčné snímanie som síce skúšal,ale nieje to ono.V tomto prípade je čas 1/1000,je vhodné fotoaparát  na statíve a manuálne zaostriť na potrebnú vzdialenosť.Do zaostreného miesta hádzať kamienky a trafiť sa expozíciou...
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #8 kdy: 10. 02. 2008, 18:27:28 »

OK. Prohlédni si svoje fotky a řekni co první tě napadne. Mě špatný úhel záběru. Na takové focení není venkovní prostředí vhodné. Když chceš aby tvé fotky byly fakt super tak jedině domácí ateliérek je řešení. Objektiv by měl být v jedné rovině s hladinou, jinak efekt stříkající vody nefunguje. Kdysi jsem to jako cvičení musel dělat a je to opruz s úžasným výsledkem.
Takže,  obarvit si nejlépe destilovanou vodu potravinářským barvivem, pak naprosto  čistá miska a nad ní něco, z čeho bude kapat voda pokud možno s regulací kapaní. Jako objektiv nejlépe pevné sklo s vysokou světelností a na to polarizák. Pak výběr osvětlení (používám lampy německé firmy B.I.G.) no a do foťáku fakt velkou kartu, preferenci času  a mnoho štěstí . . . Tak jak to popisuji to může vyzkoušet každý sám doma, stačí stativ, nějaké jednobarevné pozadí a lampa nebo dvě.. Chvíle příprav za výsledek stojí a vás to jako autory posune zase o kousek dál.

Maw :cool:
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #9 kdy: 10. 02. 2008, 18:55:21 »

Maw - s týmto návodom súhlasím,viem o tom tiež niečo.Ale ja som použil exteriér a bez nejakých príprav a bez zámeru použiť snímky ako reklamnú fotografiu.
V tom ateliéri to môže dokázať každý(ak vie ako),ale iné je to v exteriéri,tak ako píšeš,že exteriér je nevhodný.Ja som to fotil v tých nevhodných podmienkach a nafotil som to takto:bounc:
Teba napadne špatný uhol záberu.Ja som taký uhol použil schválne.
PS. obyčajnú stoličku,dáš vyfotiť hoci desiatim luďom a káždý ju odfotí inak.Ak to budú aj umeleckí fotografi,tiež ju každý odfotí inak.A všetci budú tvrdiť že ich záber je najlepší.:eureka:

[Upravil dne 10-2-2008   Ludek]
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #10 kdy: 10. 02. 2008, 19:30:47 »

Ano, vše je o úhlu pohledu, ale i ten úhel pohledu má svá pravidla. Nicméně s tebou souhlasím.

Maw   :cool:
Zaznamenáno
Skupca
Hero Member

« Odpověď #11 kdy: 10. 02. 2008, 19:47:17 »

:bounc: zítra běžím pro destliku a potravinářskou barvu...jen midělá starost polarizák a stativ,ten nějako momentálně nemám k dispozici...tohle je otázka pro
Maw:nikdy jsem na svůj kompakt nic nekupovala...je to Finepix S5700,(vím že žádná kvalita,ale mně to na naučení se zatím stačí,rozhodně lepší než mrňous před tím)má na objektivu závit,tuším 46mm,(recenze) a já nevím co bych měla koupit,samozřejmě s ohledem na to,že bych ráda třeba někdy časem "popolezla výš",možná Nikon nebo Canon...určitě bych chtěla UV a polarizační filtr(už jsem se dočetla že lepší je cirkulační),ale nevím jestli na to bude potřeba korekce,neumím tohle nakupovat...prosím o radu...:embar:
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: