Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Problémy «  (Moderátor: Jitkara)Jednoduchá fotomontáž
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jednoduchá fotomontáž  (Přečteno 4682 krát)
Kráťa
Newbie
*

« kdy: 16. 08. 2005, 00:46:08 »

Pro kamarádku jsem dělal narychlo mininávodíček na jednoduchou fotomontáž.
Když už jsem se s tím dělal, dal jsem to i na web
http://www.obcasnicek.nazory.cz/navody/zmenseni_vyberu/zmenseni_vyberu.html
Ona je počítačová začátečnice, tak je to dost rozepsané. Když na to někdo mrknete a napíšete, co tam změnit, vylepšit, či napsat jinak, rád to udělám.
Zaznamenáno

Kráťa s vypnutým zvukem
Anonymous
Host
« Odpověď #1 kdy: 16. 08. 2005, 08:31:00 »

Místo průhledné barvy bych spíš použil masku. Je to praktičtější a bez nutnosti snižovat počet barev.
Zaznamenáno
SuE
Full Member

« Odpověď #2 kdy: 16. 08. 2005, 10:11:51 »

no asi bych tu žížalu jen vybrala polygonem a pokud by nebyly potřeba další úpravy (ořezání špatných hran),  tak bych  ji vložila přímo do výsledného obrázku.  Výběr bych uplacatila kam potřebuju a zmenšila tažením za roh (se stisknutým shiftem, aby se neměnil poměr) . Tohle je hodně použito v tom návodu na grunge (v tipech)

Pokud by bylo potřeba tu žížalu upravit, vložila bych to teda do nového obrázku, ohlodala jak potřeba,  a pak bych vybrala bílé pozadí, invertovala výběr (ctrl+I).. a je vybraná jen žížalka,  a tu zas vložit a zmenšit tažením za roh výběru:-)

Nebo to vložit jako celý obrázek i s bílým pozadím a v možnostech výběru dát Průhledná barva bílá, s odchylkou tak 30% (aby nebyly vidět přechodové hrany) , zas zmenšit a je tam.

Těch možností je hromada a průhlednost bych použila jen u obrázku, který chci dát na web s průhledným pozadím.  Navíc má vkládání gifu do obrázku problém - tzv jednopixelový bug, kdy to sežere z obrázku okraj o šířce 1 pixel. To u malých obrázků dost vadí
Zaznamenáno
Kráťa
Newbie
*

« Odpověď #3 kdy: 17. 08. 2005, 02:56:14 »

To jsem ale trouba. Já tu blbnu s průhledností u fotek, matu lidi a dělám nějaký složitý návod, přitom je jeden ze způsobů 10x rychlejší a jednodušší.
Trkl mě ten jednopixelový bug. Děkuji 548x za zkouknutí atd., už jsem to předělal jinak, doufám, že je to jednodušší a výsledek se mi také líbí daleko více.
Ještě malý dotázek. Proč mi z tohoto fóra nechodí upozornění na e-mail, že někdo připsal do mnou sledovaného?
Zaznamenáno

Kráťa s vypnutým zvukem
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: