Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Problémy «  (Moderátor: Jitkara)napr...
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: napr...  (Přečteno 4040 krát)
Anonymous
Host
« kdy: 19. 09. 2005, 22:00:34 »

Program PhotoFiltre se mi začíná čím dál tím víc líbit a jsem rád, že jsem našel toto forum.
Zkouším pracovat s filtrem "šum" - tedy "odstranit prach". Je nějaké pravidlo k výběru hodnot "nízký, střední, vysoký" a dále nastavení prahové hodnoty. Mně to zatím vychází na střední a práh tak kolem 50, ale rád bych k tomu něco více.
Dál chci poprosit o radu, jak vlastně nabrat barvu do kapátka a pak ji aplikovat. Vůbec mi to nejde.
Děkuji, příště se už přihlásím k registraci....
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #1 kdy: 20. 09. 2005, 23:00:47 »

kapátko: zvolíš kapátko a klikneš na barvu, kterou chceš vybrat - ukáže se jako barva popředí nahoře vpravo, jak jsou ty dva čtverce barva popředí / pozadí.
zvolíš třeba štětec nebo čáru nebo kyblík a už to má tuhle barvu. Pokud bys to chtěl do výběru, třeba jako barcu okraje nebo něco podobného, rozklkni tam výběr barev a je to ten dlouhý obdélníček.
tohle je jen tak v rychlosti, kdyby byl problm, vyrobím nejaký obrázkový popis, něco už je pro gradienty tu : http://photofiltre.suewebik.net/hexa.html
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #2 kdy: 21. 09. 2005, 08:17:50 »

Kolego, moc děkuji.
Teď ještě, kdyby někdo věděl o správných postupech pro odstranění šumu. Když je tak PhotoFiltre sympatický, nechtěl bych ještě mimo něj pro odstranění šumu používat některý ze samostatných programů. Ty moje pokusy jaksi vycházejí... ale přesnější doporučení by neuškodilo.

Ještě jednou díky.
Zaznamenáno
ruy
Newbie
*

« Odpověď #3 kdy: 24. 09. 2005, 09:35:11 »

...vo väčšine prípadov stačí "výberom" označiť časť požadovanej plochy a kliknúť na požadovaný fiter na hornej lište...

(prípadne vyber -filtry -šum -odstranit prach a tam sa možeš vyhrať dosýta Úsměv )

:cool:
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #4 kdy: 24. 09. 2005, 19:50:03 »

předpokládám, že odstranit šum potřebuješ na fotografii - podívej se na návod tady http://www.frontpagesolutions.com/photofiltre/t/05/index.htm,
jinak  volba u šumu závisí dost na snímku, který upravuješ, univerzální nastavení asi nikdy nebude:(
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: