Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Problémy «  (Moderátor: Jitkara)Co mi zasadne vadi
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Co mi zasadne vadi  (Přečteno 5671 krát)
Pavel_J
Newbie
*

« kdy: 30. 09. 2005, 13:10:14 »

Z PF mam dobry pocit, maly rychly pohodlny. K prakticke pouzitelnosti mi vsak chybi tyto funkce:

a) vyrez - Pomer stran a cilovou velikost vyrezu v cm nelze predem nastavit na libovolnou hodnotu. Nastaveny pomer stran nelze zafixovat. Vyrez nelze otocit kolem zvoleneho bodu.

b) Vyber - nelze pridavat a ubirat dalsi oblasti do vyberu.

c) Nelze zobrazit velikostni meritko a zadavat vodici linie

d) alespon zejaka jednoducha implementace vrstev by byla velmi uzitecna.

a,b - povazuji za zasadni problem, c,d by cely produkt povzneslo.

Co myslite lidickove, je nejaka sance tyto namety uplatnit?
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #1 kdy: 30. 09. 2005, 18:19:51 »

vrstvy ani slučování výběru ve free verzi nebude. Nemá cenu žádat - on to bere jako v důvod, proč koupit jeho  komerční verzi - photofiltre-studio
Dá se stáhnout trial verze, cena je 25 eu (platba jen přes pay pal). Více je o tom někde ve starších novinkách.

Vrstvy se dají primitivně dělat pomocí aritmetického pluginu nebo možnisti vložení, kde si lze nastavit průhlednost.
Lze zobrazit mřížku a ukotvovat k ní (myslím - nezkoušela jsem)
Zkus plugin measurements - viz novinky na webu
výřez se dá při vkládání otáčet - na pravém tlačítku možnosti vložení, volba transformace, volně
poměr stran se nastavit dá ve volbě manuální nastavení, výběr se dá uložit  a znovu vyvolat (případně jen zkopírovat)
Zaznamenáno
Pavel_J
Newbie
*

« Odpověď #2 kdy: 07. 10. 2005, 21:35:22 »

Trochu jsem si jesti s editorem PF pohral a nasel jsem zpusob, jak dodrzet zadany format orezu. Je treba stisknout Shift+Mysi tahnout za roh vyberu.

Mene pekne je, ze pouzite algoritmy jsou pomerne pomale.  To se tyka napriklad volneho otaceni. Zrejme pri tom toci s celym obrazkem a ne s nahledem na obrazovce (jinak by nezalezelo na velikosti obrazku dokud nepotvrdim operaci).

Je komercni verze v toímto smeru lepsi ?
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #3 kdy: 08. 10. 2005, 11:41:57 »

V PF Studio hlavně přibyla práce s vrstvami a pak rychlost otáčení záleží na tom, co točíš - obraz s vrstvami nebo jednu vrstvu, otáčení výběru jsem nenašla. Taky dovede měnit poměr stran výběru 16:9, 4:3, 3:2 ... A další rozdíl je v práci s pluginy s Photoshopu a další.
Nejlepší je zkusit trial, pracuje bez problémů 30 dní a posoudíš sám (není česká lokalizace). Klidně můžeš mít vedle sebe naistalované obě verze a pokud ti nevadí francouština, tak tady http://www.photofiltre-studio.com/tmp/pfs720.zip najdeš poslední beta verzi a nemusíš ani nic instalovat.
A potom doporučuji fórum na  http://forum.photofiltre.com/, najdeš tam spoustu věcí a můžeš kontaktovat autory.

[Upravil dne 8-10-2005   Jitkara]
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #4 kdy: 10. 10. 2005, 21:11:04 »

Diky Jitko za pomoc.

Zkousel jsem PFStudio (PFS) z hlediska rychlosti rotace a ziskal jsem tyto vysledky - cas na otoceni 5Mpx fotky (1 defaultni vrstva 2560x1920 px) o 45 stupnu:

PFS .............. 40 s
IrfanView ..... 10 s
PhotoShop ...   7 s

Vse se odehravalo na mem predpotopnim Celeronu 333MHz/226 MB volne pameti pod Win2K.

Zda se me, ze algoritmy v PFS nejsou optimalizovany na rychlost. Prace s jinymi nastroji pujde asi rychleji od ruky, i kdyz nemaji tak prijemne GUI jako PFS.

Stalo by mozna za to, porovnat rychost PFS a Zoneru. Ten je sice temer 4 x drazsi nez PFS, ale stale mnohem lacinejsi nez PhotoShop.

Zdravi
Pavel
Zaznamenáno
SuE
Full Member

« Odpověď #5 kdy: 10. 10. 2005, 21:52:08 »

asi máš pravdu, mně se čím dál víc zdá, že PF není ani tak na pokročilou úpravu fotek, ale spíš na takové hraní s montážemi a kolážemi.
V porovnání se Zonerem mu chybí asi dost vlastností, které fotografové hledají. To ale není  můj případ - mým fotkám nepomůže asi nic,  já ho mám na to hraní a proto ho mám tak ráda :-)

[Upravil dne 10-10-2005   SuE]
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #6 kdy: 10. 10. 2005, 22:29:13 »

S tím otáčením máš určitě pravdu, i XnView je mnohem rychlejší. Ale nenapadlo mne, že někdo bude mít zájem dělat v tomhle programu s tak obrovskými fotkami Mrknutí a jak psala SuE, na to asi ani není zamýšlen. Pokud s PFS budeš pracovat dýl, tak zjistíš, že při větším množství layerů taky není nejsvižnější (15 vrstev na  1GB RAM je už znát)
Ale pokud se podíváš do fóra tady nebo mezinárodního, tak zjistíš, že vládnou amatéří, kteří si pro radost "plácají" svoje obrázky. A pokud mohu mluvit za sebe - tak v Photoshopu jsem se vždycky "ztratila" a tady se nějak líp orientuji.  A to je pro mne zatím hodně důležité.
A jak říká Jára Cimrmam "Mě to baví"  Smích

PS. Pokud máš nějaký nápad jak zlepšit program, určitě kontaktuj autory.
Zaznamenáno
Pavel_J
Newbie
*

« Odpověď #7 kdy: 11. 10. 2005, 18:38:01 »

Přítelové,
obavam se, že nikdo z autoru nebude mit chuť v historicky krátké době něco zásadního na PFU resp PFS vylepšovat, kosmetické úpravy nic nepomužou.

Co se tyče velikosti fotek, všimněte si, že foťáky <4Mp uz vysly z mody a dost lidi si zacina brousit zuby na vetsi format. Ja jsem v pozici, ze mam poeradit nejakej lacinej a pouzitelnej SW. PFS to urcite nebude, i tech 25E je vzhledem k ocekavane produktivite moc.
Zaznamenáno
SuE
Full Member

« Odpověď #8 kdy: 11. 10. 2005, 19:05:48 »

tak v tom případě zkus zoner.  Můj kolega,  zapálený fotograf, ho používá (dokonce ho i legálně zakoupil), a nemůžesi to vynachválit.
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #9 kdy: 12. 10. 2005, 14:42:30 »

Zoner doporučuju též a dokonce nedávno vyšel v Computeru ve verzi 6 Home zadáčo. Když zapátráš, najdeš a umí toho dost. Viz. www.zoner.cz, kde najdeš porovnání verzí.
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #10 kdy: 12. 10. 2005, 14:51:32 »

Teď jsem koukal je to COmputer č.13-14... A opravdu doporučuju.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: