Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Jen tak « Pokec «  (Moderátor: Jitkara)Queer Parade - Duhová vlna
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Queer Parade - Duhová vlna  (Přečteno 7599 krát)
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« kdy: 28. 06. 2008, 18:54:57 »

Dnes jsem byl fotit v Brně první českou Queer parade. Účastníků bylo podle mého názoru málo, čumilů tak asi 10x více. Pochod narušili různé skupiny ( nacionalisté, anarchisti, kněz co donedávna vyřvával na Obilňáku před porodnicí). Létala vajíčka, dělobuchy, v pohotovosti bylo vodní dělo. Těžkooděnců bylo tolik, až z nich šel strach, což asi bylo účelem. Při focení jednoho zásahu jsem napřed dostal ránu od zásahovky, následně od jednoho holohlavého příslušníka druhé strany a ještě mě nějaká vymóděná přiopilá madam častovala takovými názvy, že význam mnohých jsem si musel následně najít ve slovníku:D. Nicméně jako reportážní dokument super  . . .
PS: takovou koncentraci fotografů na jeden metr čtvereční neuvidíte ani na foto veletrhu v Las Vegas jako bylo v Brně.

Maw  :cool:

http://photolight.rajce.idnes.cz/Queer_Parade_Duhova_vlna/
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #1 kdy: 28. 06. 2008, 19:24:16 »

Smích:D:D - poznaš to? :keď máš škodu,o posmech sa nestaraj.:embar:
Zatial som nemal tú česť vyskúšať tvrdosť obušku - ani nechcem.
Pár dní nazad som čítal na nete o Brne a nešiel by som tam,pretože boli hlasy o účasti množstva odlišných skupín a nevieš kto ťa kam priradí...
Na pár záberoch som si všimol že si bol akoby stredobodom pozornosti,to mi nie vždy sedí.Ako taký fotograf:embar: riadim sa pravidlom že fotograf má byť slušne drzí.To mi poradil pradávno jeden fotograf z ČT.A pri takýchto akciách nepomôže ani byť slušný.
Aj keď risk je zisk,ale nie za každú cenu.
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #2 kdy: 28. 06. 2008, 20:47:40 »

Když okolo tebe létají vajíčka, nohu ti spálí dělobuch a za záda si nevidíš je těžké být "slušně drzý".  Dnešek ale naplnil mé očekávání a z těch cca 2G dat se mi podařilo vybrat pár vypovídajích záběrů. To že jsem se dostal do "střetu" neberu nijak tragicky. Patří to k takovým akcím.

Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #3 kdy: 28. 06. 2008, 21:25:21 »

A co ti důchodci? Na čí straně byli?
Jinak p e r f e k t n í.
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #4 kdy: 29. 06. 2008, 07:51:47 »

No raději to jako důchodce nebudu komentovat,ale jedno je jisté,v minulém století byla frekvence používání obušků na nás rozhodně častější  a nejenom obušků:eureka:
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #5 kdy: 29. 06. 2008, 08:01:18 »

a myslím že to aj malo na niektorých vplyv.Teraz ich používajú málokedy a ak ich použijú,neraz dostane nevinný.
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #6 kdy: 29. 06. 2008, 08:18:56 »

Maw: díky ty fotky jsou moc pěkné,vzpomínky ve mě vyvolaly taky kupodivu pěkné,změnily se vpodstatě jenom ty nápisy na obchodech :-))) jenže je to strašně dávno-dvě veci by mě zajímaly.jak hlavní postavu na fotce máte ostrou a ostatní je jakoby v pozadí a jak se dělá ten potrhanej rámeček?No ale možná,že se to ani nehodí-tak se omlouvám :-)))a zdravím:eureka:
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #7 kdy: 29. 06. 2008, 11:47:19 »

To All:
1) Důchodci to měli jako divadlo. Prý jim tam chyběl popcorn a někteří si mysleli, že je zase revoluce:D
2) Už jsem to tu jednou psal. Abych měl ústřední motiv ostrý a okolí "mázlé" fotím na prioritu clony, to znamená že clona je daná (co nejnižšší) a k tomu se automaticky dopočítá čas expozice.
3) Potrhaný rámeček jak má Rajče jsem nijak nedělal. Rajče si ho generuje samo a myslím, že tam ani žádná volba nastavení není. Jinak Rajče používám pro rychlou ukázku, své stránky provozuji dál beze změny.
4) Ať se to Janě zdá, že se sem některé otázky nehodí tak já jsem opačného názoru. Když budu vědět vždycky rád odpovím.

Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #8 kdy: 29. 06. 2008, 18:06:10 »

" Abych měl ústřední motiv ostrý a okolí "mázlé" fotím na prioritu clony"
Ach jaj,povedal by som že to sú otázky pre týždňového majitela aparátu.
Maw -oni by ťa tu aj zodrali:o
Ja som tu tiež písal že nefotí aparát,ale jeho majitel.Niekto môže mať prístroj za 20 000 a neurobí taký snímok ako ten kto vie ovládať aparát za 2 000 čo sa týka kompozície a pokial má aj manuálne nastavenie tak aj čo sa týka kvality.
A preto je vhodné vedieť aj niečo o teórii.Odkazov na stránky s teóriou čo a ako,je na tomto fóre viac ako dosť.
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #9 kdy: 29. 06. 2008, 19:09:20 »

To Ludek:
nesmíš to brát podle sebe. Je mnoho lidí, co se raději zeptají na věc z praxe, než budou číst stohy literatury. Já u sebe  volím "studijní" cestu, ale z jiného důvodu. Praxe je prostě praxe. Učebnice v autoškole tě také řídit nenaučí.
Klidně budu dál odpovídat na každý dotaz, když budu vědět. Aspoň vím, že lidé co mají potřebu se výtvarně vyjadřovat se ve své tvorbě  rychleji přenesou přes problémy kterými jsem si prošel já. Jinak s tebou souhlasím, že když se nenaučí používat techniku každá další rada je na nic . . .

Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #10 kdy: 30. 06. 2008, 07:26:27 »

Maw : a já Vám zato moc děkuju-těch informací a popsanejch papírků je tolik a času málo a hlavně už to nejde tak rychle-dík za pochopení Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: