Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Problémy «  (Moderátor: Jitkara)Pozadí
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Pozadí  (Přečteno 4421 krát)
Mischief
Newbie
*

316-718-690
« kdy: 11. 07. 2008, 10:47:11 »

Jak udělám pozadí obrázku?
PS:mám to v angličtině.
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #1 kdy: 11. 07. 2008, 17:30:32 »

myslíš ako keď položíš fotku na nejakú podložku,hoci na noviny, čistý papier,alebo chceš vybrať z pbrázku nejaký detail,postavu a tú vložiť niekam inam ?
Zaznamenáno
Dag
Newbie
*

« Odpověď #2 kdy: 28. 08. 2008, 14:12:31 »

tak když už se zde někdo ptá, připojím se, já mám podobný problém.
Vyrábím šperky a protože neumím příliš dobře fotit a v mém věku už nestojí za to se to pořádně učit:P
prostě potřebuji mít vzadu /pod šperky/ bílé pozadí, nejlépe na celém obrázku.

Zkoušela jsem to podle návodu s lasem, což se mi povedlo, ale ty obrysy šperků nejsou hezké - existuje ještě nějaký jiný návod?
možná tady je, zatím jsem se nedopátrala, ale nevdávám to,. hledám dál - jestli mě tedy může někdo nasměrovat budu ráda.
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #3 kdy: 28. 08. 2008, 17:48:24 »

Pokud jsem to dobře pochopila, tak je stejně fotíš, prostě je polož na kus černé (nebo bílé)  látky - to bude nejjednodušší řešení. Vybrat přesně obrys je někdy opravdu tvrdý oříšek.
Pokud na trváš na výběru, tak kromě lasa můžeš použít výběr mnohoúhelník. Ale je to také velká piplačka a chce to trpělivost a zkoušet a zkoušet a ... Vyplazuji jazyk

PS. Jinak není nikdy pozdě a tady ve fóru najdeš krásné důkazy Úsměv
Zaznamenáno
palomino7
Jr. Member
**

329-373-788
« Odpověď #4 kdy: 28. 08. 2008, 19:22:30 »

Najjednoduchšie riešenie je položiť šperk na kontrastné pozadie a vyfotiť. Ale rád by som videl ukážku ako vyzerá fotografia, ktorú treba upraviť... Potom by sa dalo aj poradiť.
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #5 kdy: 28. 08. 2008, 20:31:46 »

Tak ještě jedna rada ode mne. Fotil jsem už něco šperků a používám k tomu fotostan. Ale v domácích podmínkách stačí stolní lampy, kterými se svítí přes například staré prostěradlo. Na fotoaparátu se nastaví patřičné vyvážení BW a jediné možné pozadí na kterém to jde nafotit je samet - bílá nebo černá dle šperku. Cena sametu je cca 50 Kč á 1bm.

Co se výběru (funkce sw) týká tak na takovou práci jaou potřebuješ je Photofiltre nevhodný. To je práce pro Photoshop a jeho masky, řízené výběry apod. Ale ani po takové pilačce to možná nebude úplně ono.

Nicméně držím palce a moc rád bych viděl aspoň nějakou fotečku.

Maw  :cool:
Zaznamenáno
Dag
Newbie
*

« Odpověď #6 kdy: 28. 08. 2008, 23:00:20 »

No, já vám to ani nemůžu napsat, momentálně nemám foťák tak naprosto vše skenuji, v tom jsem mistr.
tak sem dám nějaký odkaz na naskenovanou fotku u které by se mi to pozadí líbilo.

tohle je vše naskenované, sice to není moc tmavé pozadí, ale prostě někdy se to hodí.
Dám sem odkaz, fotky asi vkládat nejdou, nebo jsem si nevšimla

http://www.virgo.mysteria.cz/Galerie1/album/galerie%204/slides/a1090.html

http://www.virgo.mysteria.cz/Galerie1/album/galerie%205/slides/a0945.html

děkuji za reakce na můj dotaz

a když už se ptám, zítra jdeme s mužem koupit foťák, nejaký s té nižší cenové kategorie /tak kolem 5-6 tisíc/- máte nějaký dobrý tip?
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #7 kdy: 07. 09. 2008, 18:32:19 »

To Dag:
Pokud chceš měnit pozadí u takových fotek jak jsi sem poslala (myslím obsahem, barevností a složitostí tvaru) tak na to zrovna zapomeň. Budeš jen zklamaná a naštvaná na stracený čas. Je potřeba to fotit rovnou na pozadí jaké chceš s nasvícením a konečnou úpravou v nějakém editoru, který zvládne křivky (viz můj odkaz na Zoner).

Jaký foťák? Za tuto cenu budou všechny značky v podstatě shodné. Ikdyž ! Dnes už jsou ceny EVF fotoaparátů tak nízké, že bych se podíval na FUJI nebo Olympus. Třeba něco takového http://www.megapixel.cz/olympus-sp-560

Maw  :cool:
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: