Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Problémy «  (Moderátor: Jitkara)Photofiltre, ano či nie.
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Photofiltre, ano či nie.  (Přečteno 4406 krát)
Pavol
Newbie
*

« kdy: 20. 07. 2008, 16:55:13 »

Zdravím,

nevedel som kam svoj dotaz zaradiť, snáď som sa trafil.

Osobne sa fotografovaniu a grafike moc nevenujem, no mám syna na ZŠ a o foto a následnú prácu s digifotkami na PC sa zaújma pomerne dosť vážne.

No a tu je môj problém. Prešiel som kompletne net, ohľadom softu na spracovanie obrázkov. Niektoré sú free iné spoplatnené. Skôr si myslí, že tie spoplatnené asi budú lepšie.

Chcel by som synovi kúpiť poriadny soft s ktorým by sa mohol začať učiť (zvykať si naňho už teraz) ale neviem sa zorientovať.

Adobe Photoshop je pohoda, ovšem chýba preklad (CZ, SK)
S tým Zonerom nemám žiadnu skúsenosť.
Zaujal ma tento Photofiltre. Skusil som a vypada to dobre, ale ake su jeho možnosti pre profesinálne spracovanie foto. Niekde som čítal, že je i verzia Studio.

1) Viete mi niekto poskytnúť bližšie info aby som sa mohol lepšie zorientovať aký soft ?

2) Čo sa týka Photofiltre Studio či je v jazyku (CZ, SK), kolko stojí a či poskytuje možnosti profesionálneho spracovania foto ?

Za prípadné odpovede Ďakujem.
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #1 kdy: 20. 07. 2008, 19:00:45 »

"Adobe Photoshop je pohoda, ovšem chýba preklad "
myslím že preklad nieje problém - na niečo príde aj sám a dnes je doba v ktorej sa Anglina učí skoro v materskej škôlke.Aspom ho to chalana bude inšpirovať aby sa cudcí jazyk rýchlo naučil.Smích
Horšie je to pre nás postarších.Ruština je nanič a nemčina ako tak.
Ale nedávno som počul nejaký techno hit v ktorom spievali: kanikuli.A hneď som vedel čo je to:bounc:
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #2 kdy: 20. 07. 2008, 19:06:56 »

To Pavol:
pokusím se na tvé otázky odpovědět:

1) pokud je syn na základní škole žádný profesionální soft nepotřebuje! Když jsi se učil jezdit autem taky jsi začínal v F1?
2) není pravidlem, že spoplatněný soft je lepší. Je mnoho programů postavených na open source jádru a ty jsou plně vybavené a zdarma.
3) Adobe Photoshop je samozřejmě v češtině. Mám plnou verzi APS CS3 Extende a ta je v češtině. Cena? Nějakých 30000,- Kč s licencí. S ohledem na poměr ke slovenské koruně to na SK bude více.
4) Jsem obrovským fandou Zoneru a to už od verze 5 (měl bych od Zopneru vybírat poplatky jak je pořád chválím). Nyní mám ZPF 10 Profesional (v česku necelých 2000,-Kč). Na zpracování totografií je to přesně to pravé. Sám jsem dlouholetý fotograf a bez Zoneru bych se neobešel.
5) Nevím co si představuješ pod pojmem "profesionální spracování fotografií"? Ty máš doma profíka? Na základce?
6) PhotoFiltre je ve verzi Studio placený. V česku se licence pohybuje kolem 1000,- Kč. Nejsem si jistý, že mluví česky, slovensky. Ale jestli fakt potřebuje synek profesionální nástroj, tak mu jistě angličtina nedělá problém . . .
7) Záverem - je naprosto zbytečné aby kluk co občas neco vyfotí, nebo potřebuje spojit pár obrázků hohromady měl doma profi soft. POkud se vážně chce něco naučit a začíní tak Photofiltre ve verzi free mu stačí víc než dost (někde tu má Jitkara nádherné návody jak pracovat s programem). K tomu mu kup licenci Zoneru a bude mít vystaráno. Photoshop je opravdu mocný a složitý nástroj a i po mnoha letech jeho používání nemohu říct, že bych nad ním zvítězil.

Maw  :cool:
Zaznamenáno
Pavol
Newbie
*

« Odpověď #3 kdy: 20. 07. 2008, 20:00:26 »

Zdravím.

Pokúsim sa stručne.

Ludek - "Horšie je to pre nás postarších.Ruština je nanič a nemčina ako tak."
Práve tieto jazyky sa moji synovia učia v škole. Moja 15 ročná prax (som zamestnaný vo firme kt. sa zaoberá EXPORTOM/IMPORTOM) mi napovedá, že s tou ruštinou to z ďaleka nie je tak ako píšete.

Ja osobne angličtinu nemusím, od 93 som začal pravidelne pracovať (učiť sa s PC) a zatiaľ som si vždy poradil.

Maw -
1) súhlasím s Vami, no vychádzal som z toho, že ak bude mať do budúcna záujem spracovávať fotky na softe, bude pre neho lepšie rovno začať sa učiť na niečom pri čom už zostane. Ja osobne viem čo znamená keď pár rokov pracujete s určitým softom a potom prejdete na iný (i keď dosť podobný). Vo všeobecnosti v živote ni som konzervatívny, no v tomto áno.
2) plne súhlasím
3) "Adobe Photoshop je samozřejmě v češtině. Mám plnou verzi APS CS3 Extende a ta je v češtině." To ste ma potešili. Toto som nikde nenašiel, skôr som našie veľa požiadaviek na češtiny či slovenčiny pre Adobe Photoshop. To ma zmiatlo. A tá cena, veď je to len niečo cez 1000 €, za mnoho nepotrebných vecí zaplatíme často omnoho viac.
4) ten Zoner čo spomínate "Na zpracování totografií je to přesně to pravé." to by mohlo byť riešenie. Nie som si istý, no myslím, že Zoner je Český produkt. Ak áno, mohlo by to byť ono. Predpokladám, že by tam bola i dostupná podpora.
5) nie profíka doma nemám (vysvetlené v bode 1)
7) syn naozaj občas niečo vyfotí, cez školu to bolo 2x do týždňa, teraz každý druhý deň (cca. 1,5 G na karte) chodí do prírody, do mesta, stále špekuluje doma. Pred rokom sme mu kúpili na vianoce fotoaparát a za 5 mesiacov mi zahlásil, že potrebuje iný, lepší. Teraz už má tretí. Ja keď pozriem do kompu na to obrovské množstvo obrázkov (snáď všetky druhy rastlín a chrobákov + okolité hory z každého kopca, ...) a potom dlhé hodiny sedí za kompom. V jeho veku som sa trochu venoval fotografovaniu, ovšem na kinofilm 6x9 + pracná výroba fotografií, to bolo o niečom úplne inom, len tá práca so svetlom ostáva.
Nechám si poradiť a skúsim kombináciu Photofiltre a Zoneru. Uvidím ako to pôjde.

Ešte dotaz. Aký je rozdiel v možnostiach Photofiltre free a Studio.

Ďakujem.
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #4 kdy: 20. 07. 2008, 20:16:01 »

Ve "Studio" máš možnost pracovat s filtry z PS a umí práci s vrstvami a autor se mu věnuje a stále ho vyvíjí. Lokalizace do slovenštiny existuje. Pokud ze syna chceš mít profíka, pak doporučuji lokalizaci nepoužívat.
Pokud na Slovensku dostaneš poslední číslo časopisu Computer, tak budeš mít Zoner 10 zdarma.  J. Smích
PS. Ale doporučuji začít s programem, ve kterém se bude orientovat a naučí se základy. A až přestane stačit, pak jít dál. Na Photoshop můžeš přejít vždycky.
Zaznamenáno
Pavol
Newbie
*

« Odpověď #5 kdy: 20. 07. 2008, 20:37:06 »

Zdravím.

Plne súhlasím, teraz som trochu dôslednejšie prezeral net a myslím si, že Photofiltre a prípadne Zoner môže byť pre začiatok vhodné. Myslím tým to, že sú prístupné i pre začiatočníka.

To, že sa autor stále venuje softu a vyvíja ho, to je moc dobré.

A ešte k tomu "Pokud ze syna chceš mít profíka ..."
Funguje to trochu ináč. Jeho záujem o foto ma pred časom príjemne prekvapil. V podstate sa deje všetko viacmenej mimo mňa. Ja sa len snažím všetko sledovať. Ak sa chce niečomu plne venovať, prosím, do ničoho ho nenútim.
Ale buď to bude robiť poriadne, alebo nech to zhodí zo stola. Inej cesty niet.

Za mnoho užitočných informácii všetkým ďakujem.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: