Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: koukala  (Přečteno 13659 krát)
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« kdy: 05. 10. 2008, 18:43:47 »

Před nedávnem jsem tu říkal, že vyhlásím další téma.
Nevím co to mám za  asociace , ale poslouchám u psaní  Janis Joplin a hlavou  mi jdou myšlenky o tom jak někdo žije rychle a krátce a zůstane po něm odkaz který oslovuje lidi i po 25 letech a někdo je na světě 100 let a zůstane po něm ho . . . Mám hudbu Janis Joplin hrozně rád, je to pro mě motor a rušička depresí zároveň. Fotografii a výtvarno obecně považuji za takový malý odkaz, který tu po nás možná zůstane. Třeba i po 30, 40 letech někdo otevře album a řekne " jo ten (ta) uměl(a) fotit! Sakra, jak to dělal(a)?"
Tak pojďme tu po sobě něco zanechat. S nadcházejícím podzimem by se hodilo nějaké podzimní téma, ale to je ohraná záležitost (představa barevných listů, mlh a melancholických pohledů do dálek ve mě vyvolává sebedestruktivní nálady, a tak si mě přece nevezmete na svědomí, že?Smích). Tématem, které nyní vyhlašuji je Domácí mazlíček. A je jedno jestli to bude ochočená komáří samička Marie, nebo slon ustájený v prázdné hokejové hale. Beru všechny úpravy co vás jen napadnou. Nejde o to jen fotit, ale zapojit i svoje výtvarné cítění.
Omlouvám se za poněkud delší psaní, ale aspoň vidíte, co všechno nosím v hlavě.

PS: doktora jsem volal, prý mám v pondělí nastoupit. Jeden pokojík bez kliky se jim prý právě uvolnil . . .

Maw  :cool:
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #1 kdy: 06. 10. 2008, 14:45:15 »

Krásný téma. Já bych se tý místnosti bez kliky tak nebála,ta pohoda,klídek,odpočinek,by nebyl od věci:bounc:Jinak je to můj nemilejší tvor na světě už 14 let a obávám se že brzo přijde její čas a to bude pro mě hodně krutý.Zdravím:eureka:

* FF Bettynka.jpg (53.61 KB - staženo 524 krát.)
Zaznamenáno
ZiZi
Newbie
*

« Odpověď #2 kdy: 06. 10. 2008, 15:22:53 »

Tak tohle je zase náš mazlíček...je mu taky 14, celkem lenoch, ale když uvidí kus žvance, tak běhá a skáče jako mlaďoch..

* VORANŽOVEJ.jpg (59.05 KB - staženo 524 krát.)
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #3 kdy: 06. 10. 2008, 20:05:05 »

Tak tohle je mazlíček mé ženy (ještě má dvě osmáčice)

Maw   :cool:

* 1.jpg (58.11 KB - staženo 511 krát.)
Zaznamenáno
Maryla
Sr. Member

« Odpověď #4 kdy: 07. 10. 2008, 11:41:48 »

tak nevím jestli tady můžu dát to svoje zvířátko, on to není žádný mazlíček, ale dravá šelma:D

* Nepojmenovaný 1.jpg (57.2 KB - staženo 481 krát.)
Zaznamenáno
Maryla
Sr. Member

« Odpověď #5 kdy: 08. 10. 2008, 19:29:14 »

tak mně napadlo, aby tady mezi těmi našími mazlíčky nedošlo k nějakému konfliktu:D
naštěstí mezi psy a mým kocourkem je ten hlodavec, ale ten zase by  nebyl bezpečný v takovém sousedství:D
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #6 kdy: 08. 10. 2008, 20:25:43 »

Moje psová po velmi těžké operaci, kdy nebylo jasné zda vůbec přežije. Je to starší dáma, je jí 13 let a je to můj mazel. jen má už "stařecké" vrtochy.

Maw

* DSCN2210.JPG (59.65 KB - staženo 468 krát.)
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #7 kdy: 09. 10. 2008, 07:52:51 »

Přeju źe srdce aby to dopadlo dobře :eureka: a k mojí stařence jsem zapoměla dodat,že se jmenuje Bettynka :bounc:zdravím a pěknej den:D
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #8 kdy: 09. 10. 2008, 08:49:45 »

A další člen smečky se jmenuje Frankie, ale bezpečně slyší na Fanouše. Je mu 6 let a je vysloveně hyperaktivní (a taky rozmazlený a nevychovaný). Ale nevím, co bychom si bez něj počali, takže všechny vaše obavy plně chápu a držím palce.

PS. Fanda s námi tráví víc času než naše děti a taky nás mnohem víc rád vidí a chce toho mnohem míň. Ale to všichni znáte Mrknutí
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #9 kdy: 12. 10. 2008, 07:16:18 »

Maw : " S nadcházejícím podzimem by se hodilo nějaké podzimní téma, ale to je ohraná záležitost (představa barevných listů, mlh a melancholických pohledů do dálek ve mě vyvolává sebedestruktivní nálady..."
Psov v paneláku a celkovo na sídliskách priam "zbožňujem":mad:
Radšej niečo podobné.čo môže byť v akvárku alebo v klietke či teráriu.Nešteká a nezanecháva po sebe "pozornosti" pre druhých ludí.:eureka:

[Upravil dne 12-10-2008   Ludek]

* králik.jpg (58.5 KB - staženo 438 krát.)
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #10 kdy: 12. 10. 2008, 09:33:59 »

Jéje ten je krásnej-ti vodpouštím to o psech ale já po svojí Betce uklízím-tedy v Praze a docela ty druhý lidi chápu :eureka:
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #11 kdy: 12. 10. 2008, 10:31:57 »

Jana - prehrabal som forum,ale nenašiel som  a verím že niekde tu je aj tento.Králik je z akvária(pre ochrancov zvierat 150 L) a maltezák býva v Orlovej.

* maltezák.jpg (59.14 KB - staženo 450 krát.)
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #12 kdy: 12. 10. 2008, 13:07:24 »

Domácí tvor, co nic netrousí, neštěká,  nelíná

Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #13 kdy: 12. 10. 2008, 17:51:15 »

To Jitkara:
Ano, to je nejlepší domácí mazlíček. Smích

To Ludek:
pes je smečkové teplokrevé zvíře a soužití s člověkem je to nejlepší co ho v evoluční linii mohlo potkat (obráceně to platí také). A můžeš mi věřit, že je šťastný v bytě určitě víc než kdyby byl uvázaný někde u kotce . . . A že po pejskovi někdo neuklízí? To ale není věc psa, to jen majitel je prase.
A králík v akváriu?  Tam králík opravdu nepatří. Na trhu je hodně klecí pro zakreslé králíky. To by mělo být správné a  vzdušné obydlí tohoto jinak půvabného tvorečka.

Zaznamenáno
Maryla
Sr. Member

« Odpověď #14 kdy: 13. 10. 2008, 17:35:08 »

původně to měla být tréninková myš pro kocourka, ale nakonec povýšila na fotomodelku:P
Takže ji snad můžu dát do tohohle tématu;)

* IMG_0259.jpg (56.67 KB - staženo 429 krát.)
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #15 kdy: 13. 10. 2008, 18:39:30 »

Maryla - stejne sú najlepšie tie neživé.Mal som aj dva druhy škrečkov,takmer 80 kusov v chove.Ale trh sa tenkrát presýtil:(
Maw - ten králik bude mať koncom roka 5 rokov a nesťažuje sa .2-3 mesiace trávi prázdniny na dvore a doma je každý deň mimo akvárko.A vela chovatelov králikov má na chov menšie priestory ako tento bytový.
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #16 kdy: 14. 10. 2008, 06:24:57 »

Marylo to je pěkný,už se těším na zimu,budu zkoušet " odrazovky" o stošest:DMaw mi tady poradil ale bohužel,stále tomu nerozumím není ještě někde jiný návod ? :eureka:
Zaznamenáno
Maryla
Sr. Member

« Odpověď #17 kdy: 14. 10. 2008, 13:25:39 »

Další návod je třeba  tady:
http://www.suziafoto.estranky.sk/stranka/navod
ale s tím světlem si nemusíš dělat starosti, chce to vyzkoušet všechny přenosné světelné zdroje co jsou doma, a pak když tak dokoupit další:D
Já jsem ze začátku svítila baterkou.

Takže zkoušet, zkoušet...  ona ta digitální fotografie má tu výhodu, že člověk může nafotit třeba stovky zkušebních fotek :eureka:
To při filmovém focení nešlo:D

[Upravil dne 14-10-2008   Maryla]
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #18 kdy: 14. 10. 2008, 16:31:20 »

Pozrel som si odkaz aj ja a pripísal som tam toto:
"neviem kde som čítal,tak si to nenechám len pre seba.Radili tam použiť flautové?sklo.Proste sklo ktoré máte na spodnej strane v sekretári.Je čierne a nepriehladné na spodnú stranu skla,takže sa tam uplatní len odraz z vrchnej vrstvy."
No neporadím keď môžem?Smích:D:D
Zaznamenáno
Maryla
Sr. Member

« Odpověď #19 kdy: 14. 10. 2008, 17:32:34 »

Já vlastně momentálně taky používám takové černé sklo. Ty dvojité odrazy tam potom nejsou, ale zase člověk nemůže mít to barevné pozadí.
A taky každý asi nemá v obyvací stěně černé sklo, to na kterém fotímje starší než já a taky podle toho vypadá:D takže potom musím retušovat
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #20 kdy: 15. 10. 2008, 06:37:17 »

Za svůj život jsem jich opravdu hodně vyhodila.nemám nic ale zkusím sehnat. Ještě by mě moc zajímalo jak To Maw myslel s tím papírem-před žárovku ? njn jsem holt mimoň. Jinak Vás zdravím a přeju hezkej den:eureka:
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #21 kdy: 15. 10. 2008, 07:34:43 »

To Jana:
černé sklo jako podklad vám uřízne každý sklenář, je ale potřeba počítat s jeho vyšší cenou oproti sklu tabulovému.
Papír před žárovku (pauzovací) vám poskytne měkké rozptýlené světlo. Když budete v úplné tmě svítit na předmět a lesklý podklad přímím světlem tak s výsledkem nebudete nikdy spokojena ani vy a ani divák. Světlo bude ostré, bude dělat kontury a výrazné stíny. Proto rozptýlené světlo. Máte digitál tak dělejte pokusy.

Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #22 kdy: 15. 10. 2008, 17:47:43 »

neviem či mám šťastie,pretože všetko k tomu mám,okrem času:(
Nepredal som a ani nepredám nič z fotozačiatkov.Dokonca i keď to zavadzia:mad:
Možno aj Opemus bude dobrý-dajú sa aj diáky premietať a dokonca pasujú objektívy z Praktiky,Zenita .Viem že som tak robil pokusy s 28mm objektívom.Neskúšal som však 300mm a premietať na susedný panelák:D
A tak mi  slúžia na rôzne účely dva osvetlovacie stojany - rampy,svetlo môžem nastaviť od podlahy až k stropu.A výhodou je možnosť meniť intenzitu svetla:bounc:
Ale verím že sa k tomu raz dostanem.Ak sa dožijem...

chyby opravené...

[Upravil dne 15-10-2008   Ludek]
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #23 kdy: 15. 10. 2008, 19:22:03 »

To je super nápad s tím promítáním na vedlejší dům. Náš byt teď prochází obrovskou rekonstrukcí a tak bych okolí otravovoval kromě hluku ještě světlem . . .Vyplazuji jazyk.
Ale jsem na tom Luďku stejně jako ty, také mám ve sklepě spoustu "pokladů" . A to mám 80-ti letého tchána  a u něj jsou teprve poklady - prastaré zvětšováky, všechny možná udělátka  . .  Teď když snad budu mít i chvíli pro sebe bych chtěl vyzkoušet digitální verzi Pinhole. Výsledek svého bádání budu prezentovat.
Jsem asi divný, ale velmi často mi myšlenky letí zpět k filmu. Nedalo mi to a nafotil jsem jeden profi Kodak monochrom v jedné kavárně s holkou ochotnou tolerovat, že na nás každý čumí. Vše dle mého velkého vzoru Helmuta Newtona.

Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #24 kdy: 15. 10. 2008, 21:39:33 »

Maw - horšie na tom je fakt,že ja to tlačím v byte.Mám to na očiach a lahšie sa to hlada:D
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na: