Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Jen tak « Fotky a všechno okolo « Pár panoramat z řeckého ostrova Lefkkada
Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Pár panoramat z řeckého ostrova Lefkkada  (Přečteno 11096 krát)
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« kdy: 06. 07. 2006, 21:40:12 »

Udělal jsem jednu panorámu. Tak se koukněte.
Maw

http://www.art66.estranky.cz/fotoalbum/b_panoramaticke/druha/214
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #1 kdy: 07. 07. 2006, 08:56:55 »

Kraj moudrých lišek, lesů a pampelišek ... Úsměv
pěkné, ale ta druhá je ještě lepší
Zaznamenáno
Skupca
Hero Member

« Odpověď #2 kdy: 07. 07. 2006, 13:32:11 »

Maw:ty jsou opravdu nádherný,obě...:bounc: to fotíš se stativem,že???a děláš to v nějakým speciálním editoru?vím,že něco takovýho je,ale nikdy jsem to nezkoušela...
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #3 kdy: 07. 07. 2006, 15:15:13 »

Jitka: Ano, mám ten kraj moc rád. Fotka je z Alexandrovky, prastaré rozhledny nad Adamovem. A ta druhá je taková "lidová" Musel jsem všechny vyhnat  a nakonec mi tam "zbyla" moje žena, tak jsem ji vyretušoval. Stejně se nerada fotí Smích. . .
Skupca: Fotil jsem to z ruky. Nejsem velkým fandou digitálu, ale tyhle jsou foceny Nikonem a ten má na CD program na skládání panorámat. Ale digitál používám jen jako "dokumentační" zařízení. Na nic jiného se zatím nehodí.
Zaznamenáno
sampa
Sr. Member

« Odpověď #4 kdy: 07. 07. 2006, 18:41:45 »

To Maw:Ale, ale, nevím, proč píšeš, že se digitál " na nic jiného nehodí". Možná pro tebe, pokud máš lepší vybavení, ale já bych svůj Nikon Coolpix 3200 za nic nevyměnila. A fotím s ním i krásná makra a skládám panoramata- viz Zakynthos, je fakt, že na CD má k tomu fajn program. Panorama mám moc ráda, před chvílí jsem objevila jednoho beskydského fotografa, který to fakt umí. Doporučuji:
http://www.panoramata.cz/index.php?sekce=uvod
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #5 kdy: 07. 07. 2006, 19:23:16 »

sampa: teď jsi mě rozesmála. Jen pro zajímavost: digitál má cca 35řádků na mm a kinofilm 100řádků na mm, středoformát má cca 150řádků na mm. Chápeš ten rozdíl? U digitálu se ještě pořád nedá mluvit o plnohodnotné fotografii. Viz potrét v protisvětle. Fotím už spoustu let a vše co říkám je podloženo několika tisíci negativy, které mám v archivu. Ale neodrazuji tě od dokumentování digitálem.
Zaznamenáno
Honzyk
Full Member

« Odpověď #6 kdy: 08. 07. 2006, 13:53:55 »

Mawe ....... připomínám tvoje slova:  Dnes už nikdo nepátrá po tom od jaké firmy měl Michelangelo štětce když maloval Sixtínskou kapli.....  Nebo to neplatí? A znovu bych připoměl to, co jsem již říkal. Jsem amatér a hraju si s obrázky o kterých si myslím, že vypadají dobře. Mám stejný foťák jako Sampa a jsem s ním velice spokojený. A pro "dokumentaci" je přímo vynikající.
Mimochodem ta panoramata jsou velice pěkná.
Rozlišuji mezi hezkou a nehezkou fotkou, mezi zdařilým a méně zdařilým zpracováním.
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #7 kdy: 08. 07. 2006, 16:13:03 »

Honzyk: co jsem řekl stále platí. Ale digitál úmění nedělá - tedy ta low-endová zařízení. (záleží na vidění světa a potom na výkonu PC a úmění ovládát software). Měl jsem jich v ruce už tolik, že to klidně řeknu. Proto stále budu tvrdit, že je to dokumentační zařízení. Ale pro rychlou reportážní fotku neznám v tomto úspěchaném světě nic lepšího  (cena vybavení cca 300000.-). A pokud mluvím o Michelangelovi a jeho úmění, mluvím o klasické fotografii. O té vůni chemie kolem, o tom okamžiku vzniku něčeho neopakovatelného. Něčeho, co i po letech bude mít svoji úměleckou hodnotu. Něčeho, co nebude nikdy úplně dokonalé, ale bude to mít duši.
Zaznamenáno
Skupca
Hero Member

« Odpověď #8 kdy: 08. 07. 2006, 17:58:47 »

:bounc: v PF to jde taky slepit!!!!vyrobila jsem taky pokus,netrestejte mně za kvalitu a obsah fotky...příště nafotím něco více ke koukání...:embar:
http://skupca.webgarden.cz/image/151366
Zaznamenáno
Honzyk
Full Member

« Odpověď #9 kdy: 08. 07. 2006, 18:45:31 »

Skupca ....... Máš pravdu v PF to lze, ale dá to podstatně více práce, než s nějakým programem přímo k tomu určeným. A ten program Nikonu je dobrý.
Zaznamenáno
sampa
Sr. Member

« Odpověď #10 kdy: 08. 07. 2006, 19:24:09 »

Ahojte, to Skupca - no obsah nic moc, ale jestli se ti to povedlo v PF- tak dobré. Já dělám ty svoje přes Panorama maker, CD, co bylo s foťákem a toto je složeno asi ze 6 fotek. program to "umí" skvěle, spoje nejsou poznat. Panorama je dlouhé, musí se posunovat šipkou, ale nechtěla jsem ho zmenšovat. Zabírá přístav více jako 180 st.

http://www.toulky.estranky.cz/fotoalbum/zakynthos-ve-fotografii-2005/carokrasny-ostrov-zakhyntos/original/157
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #11 kdy: 08. 07. 2006, 19:30:04 »

Sampa: paráda. Když budeš dělat další panorámu, tak na softu zadej, že chceš panorama pro web. Program sám upraví velikost.  Koukám, že jsem spustil panoramatickou lavinu. Připomíná mi to "maliny"
Zaznamenáno
sampa
Sr. Member

« Odpověď #12 kdy: 08. 07. 2006, 22:23:08 »

To maw: Díky, ale vloni , když jsem to fotila, vůbec jsem netušila, že někdy budu  potřebovat podobu pro web. příští týden letím zase do Řecka, tak se těším na nějaké fotečky.

A spouštět takové"laviny" je příjemné a navíc poučné. Aspoň to někoho inspiruje a zkouší a zkouší.....:eureka:

je ještě někdo s panoramaty??Už se těším.
Zaznamenáno
sampa
Sr. Member

« Odpověď #13 kdy: 08. 07. 2006, 22:36:29 »

Tak ještě jeden, ten jsem už trochu zmenšila.

Klikněte do fotky pro zvětšení.
Zaznamenáno
Skupca
Hero Member

« Odpověď #14 kdy: 09. 07. 2006, 00:07:25 »

Sampa: to je nádhera...achich ouvej,k moři se asi letos nedopracuju....Smutek spíš to vidím na tu Šumavu...taky se budu snažit něco pěknýho schrastit,tohle byl fakt první pokus...
Zaznamenáno
sampa
Sr. Member

« Odpověď #15 kdy: 09. 07. 2006, 07:38:08 »

Ten první obrázek posílám ještě jednou ve zmenšené podobě, ať se dá naň lépe koukat.

všem pěknou neděli bez bouřek;)

Zaznamenáno
Honzyk
Full Member

« Odpověď #16 kdy: 09. 07. 2006, 13:02:09 »

Zkoušel jsem různé programy pro udělání panoramatického snímku, ale Panorama Maker mi z toho pořád vychází jako nejlepší.
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #17 kdy: 09. 07. 2006, 21:32:37 »

TADY mám jednu panoramatickou z Toskánska (Olympus a jeho program)
A TADY je pokus o panoráma, které jsme bohužel zapoměli vyfotit a zkusila jsem ho dodatečně poskládat z více fotek v PF (dnes bych to dělala jinak). Asi se tam budeme muset někdy vrátit Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno
sampa
Sr. Member

« Odpověď #18 kdy: 10. 07. 2006, 08:38:25 »

To Jitkara: To první je bezvadné, to druhé vypadá trochu jako " špatně namamlovaný " obraz, ale také z něj čiší "pravá italská atmosféra ". 3koda, ale aspoň máš důvod se tam vrátit. Tuto oblast itálie neznám, ale taky "někdy " se tam chystám.

Výhodo těchto malých digitálů je, že mají nastavitelný program na panorama, takže vlastně dělají práci za tebe, nikdy se mi nestalo, že by se to nepodařilo. Třeba takové věže z blízka nikdy nevyfitíš celé. A s programem " panorama " je to hračka. Ještě něco pohledám. MrknutíMrknutí
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #19 kdy: 10. 07. 2006, 08:47:53 »

Sampa: jen drobnost. I velké digitály mají panoramu.
Jitka: souhlas se Sampou.
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #20 kdy: 10. 07. 2006, 10:16:49 »

Nedalo mi to a zkusila jsem panoráma ještě jednou, večer jsme došli k rybníku, fotila jsem to někdy před 21 hodinou na malý Olympus, jenom serie fotek a dala jsem to dohromady v PF Studio
Rybník Rosnička

Sampa: návrat je v plánu a vřele Toskánsko doporučuji - krajina, historie, ... jedním slovem nádhera a to Il Campo jsem moc vážně nemyslela Úsměv
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #21 kdy: 10. 07. 2006, 12:28:48 »

Pokud by někdo chtěl konat pokusy s panorámou a nevyužívat přitom soft prodaný s aparátkem, tak tady je jeden odkaz.

http://www.pixaround.com/
Zaznamenáno
zdenekh
Full Member

« Odpověď #22 kdy: 10. 07. 2006, 14:39:03 »

Když už se tu nahazujou ty prográmky pro tvorbu panoramat, tak dám taky jeden tip:  Hugin. Je zdarma, ale pravda je, že je určen spíše pro pokročilé uživatele, je anglicky a postup je poněkud složitější. Tady ale je aspoň jednoduchý český návod. Budete-li mít chuť, zkuste, dle zkušeností mých i jednoho mého kamaráda byly výsledky lepší, než třeba v programu Photostitch, který byl k našim Canonům...

[Upravil dne 10-7-2006   zdenekh]
Zaznamenáno

===============
>- Nazdar Zdenek -<
===============
sampa
Sr. Member

« Odpověď #23 kdy: 10. 07. 2006, 16:55:05 »

To maw: tak jsem se špatně vyjádřila, měla jsem na mysli večkeré digitály a chtěla jsem říci, že třeba v Konice, kterou jsem měla dříve na kinofilm,  žádný program na panorama nebyl.
Zaznamenáno
sampa
Sr. Member

« Odpověď #24 kdy: 10. 07. 2006, 16:56:35 »

To Jitkara: ta procházka musela být bezva, pěkně v chládku, tady ve městech je strašně....
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na: