Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Problémy «  (Moderátor: Jitkara)Požadavky operační systému
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Požadavky operační systému  (Přečteno 3612 krát)
Anonymous
Host
« kdy: 20. 04. 2007, 08:39:20 »

Ahoj všichni,
pokouším se nainstalovat Photofiltre na starší Compaq (Win95, 32MB RAM) a nedaří se. Nevíte někdo, jaké požadavky má program na operační systém?
Díky, Karel
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2007, 11:13:40 »

WIN95? To je opravdu pravěk. Myslím, že tam nejsou nějaké dynamické knihovny a něco ten systém nepodporoval. Obecně bych řekl, že 95 prostě nebrat. S W98 to funguje a to jak ve verzi W98SE tak W98MIL.

Maw :cool:
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #2 kdy: 20. 04. 2007, 11:45:23 »

Souhlasím s MAWem - na Win98 PF 100% funguje. 95 na žádném kompu nemám abych to vyzkoušel... Větší šance by byly s Win 95 OSR2 (měli předinstalovaný Internet Explorer a podporu FAT32, mimo jiné).
Nicméně na forum PF je zmínka, že PF a Win95 ano - ale kdoví, jaké verze PF to byla.
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #3 kdy: 20. 04. 2007, 12:38:11 »

Díky, vážení, za odpověď. Fórek je v tom, že jsem tenhle notebook dostal, abych ho dal k popelnici a mně je to prostě líto, když chodí. A tak hledám, jak ho ještě nějak využít a to pokud možno bez jakékoliv investice. Proto bych raději nechal původní Win95.
Karel
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #4 kdy: 20. 04. 2007, 13:24:08 »

Je otázka jaký je v notebooku procesor. Ale ze zkušenosti bych řekl, že upgrade by nebyl nijak finančně náročný. Vista na něm asi nikdy nepoběží, ale na běžnou "kancelářskou" práci by asi stačil.

Maw  :cool:
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #5 kdy: 20. 04. 2007, 13:40:11 »

Upgradovat notebook?  Čiré šílenství, to je tak drahá záležitost, že je levnější pořídit nějaký jiný :cool: Já bych si takový schovala a ukazovala časem vnukům a koupila si lepší.
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #6 kdy: 20. 04. 2007, 14:14:34 »

Ale to je obecně rozšířený omyl. Ano na novém modelu je upgrade drahý, ale na staříkovi to žádná drahota není. Výměna RAM, případně HD. Když uvážím, že s ohledem na rychlost procesoru budu kupovat věci ve výprodeji (nové) tak mě to opravdu nezabije. Ale nechci tím nikoho nikam tlačit. Při dnešních cenách je opravdu lepší kupovat rok starý model. Mimochodem, prodej klasických stolních PC klesá , a tím padá i jejich cena. Mobilita je v kurzu.

Maw  :cool:
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: