Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Jen tak « Pokec «  (Moderátor: Jitkara)Odkaz
Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Odkaz  (Přečteno 15056 krát)
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #25 kdy: 25. 08. 2007, 10:32:34 »

To Jana:
to je velmi jednoduché. Přepnete do funkce "B" a zmáčknete spoušť. Závěrka bude otevřena po celou dobu, kdy budete držet spoušť. Tedy jak Luděk uvádí, klidně i 15 minut. Používá se to ve velmi špatných světelných podmínkách a při zcela specifickém výtvarném záměru. Ale předesílám, že je potřeba znát zákonitosti času a clony, protože délka otevřené závěrky se musí vypočítat.

Maw  :cool:
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #26 kdy: 25. 08. 2007, 13:30:47 »

Díky velmi si vážím toho,že mi odpovíte. Člověk se stále učí a proč ne na stará kolena :-))) I když Vaše poznámka,že věk je jenom číslo mě potěšila ale nějak už mi to do tý hlavy neleze. Už se moc na foťáček těším a zdravím .-)))
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #27 kdy: 25. 08. 2007, 16:30:15 »

To Maw.Na tomto type Olympusu je to trocha inak.Vo funkcii M /manuál/ je možnosť meniť čas a clonu súčasne a to prstencovým joystickom.Čas do 15 sek,potom preskočí na Bulb.Niektorý to riešia fixáciou spúšte gumičkou a následným  odokrytím objektívu,ale to spôsobuje otrasy a znehodnotenie snímky.Originál je na to káblová spúšť,na Sk ma stála cez net asi1800Sk.Tá sa pripojí cez konektor,vhodné ju prichytiť o statív,aby konektor nebol mechanicky zaťažovaný.Na spúšti je tlačítko,ktoré je možné aretovať a na display je vidieť časomieru.Napríklad ak je expozícia 1 min,rovnaký čas fotoaparát potom snimku spracováva a ukáže ju asi na sekundu už hotovú.
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #28 kdy: 31. 08. 2007, 11:27:39 »

Tak už ho mám. Je nádhernej ale bude ještě dlouhá cesta k fotce v PC. Zatím čtu pečlivě návod.Ach jo. Zdravím Vás a přeju krásný víkend.
Zaznamenáno
vyzel
Full Member

« Odpověď #29 kdy: 31. 08. 2007, 12:38:08 »

No to Ti budu závidět. Také bych na něco takového měl chuť, ale musím si ji nechat zajít. Musí to být příjemné objevování tajů nové hračky. Přeji zdar a mnoho hezkých obrázků. vyzel
Zaznamenáno
Skupca
Hero Member

« Odpověď #30 kdy: 01. 09. 2007, 17:37:50 »

to Jana:jen pěkně študuj,já mám manuál taky pěkně ojetej,i když tedy nejsem příznivcem dočítání návodů...Vyplazuji jazyk jenže já měla podruhý docela kliku,u prvního (Pentax) byl manuál nula nula nic,takže jsem se těžce prokousávala praxí.Naštěstí jsem na netu nakápla na hodný lidi,co mně v tom nenechali koupat a poradili co mohli....no a zbytek jsem se snažila pochytat cestou.Teď mám "levnou zrcadlovku" Finepix S5700 a ta má manuál jako cihlu...Smích nicméně s ním už jsem věděla co chci a nechci,takže bych ten návod zase až tak nepotřebovala...i tak  jsem do něj stejně lehla a dobře jsem udělala,ještě teď do něj lezu,je parádně udělanej a myslím,že pro začátečníka k nimž se počítám naprosto srozumitelnej a polopatickej.Naposledy jsem tam hledala manuální ostření...:eureka: Takže ti přeju dobrý světlo a správný oko,ať si novýho miláááááška krásně užiješ...Mrknutí

[Upravil dne 1-9-2007   Skupca]
Zaznamenáno
JoTi
Newbie
*

« Odpověď #31 kdy: 01. 10. 2007, 21:07:16 »

Já mám teď Canon G7 - čeký manuál, už má pěkně zohýbané rohy. Pořád je co nacházet.
Přeji dobré světlo.
Smích Smích
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na: