Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Problémy «  (Moderátor: Jitkara)prechodovy filter
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: prechodovy filter  (Přečteno 3061 krát)
Anonymous
Host
« kdy: 02. 09. 2006, 18:25:32 »

Neviete niekto a prechodovom filtri alebo ako ho vytvoriť?
Príklad:obloha má krásne mraky,ale popredie krajinky je velmi tmavé.Chcem zachovať oblohu,a zosvetliť popredie.Nie  však vyrezom,ale plynule.Diky.Ludek
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #1 kdy: 06. 09. 2006, 11:16:16 »

Přechodové filtry tady zřejmě neuděláš. Tak jak svůj problém popisuješ je nejlepší řešení PhotoShop. Dělá se to přes vrstvy a rychlé masky. Problém je poněkud komplikovanější a je potřeba znát program na dobré úrovni. Ve PhotoFiltre Studio jsem toto nikdy nezkoušel. Pokud ale fotíš, tak doporučuji použít šedý filtr (G1, G2), polarizační filtr a v neposlední řadě filtry přechodové.
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #2 kdy: 06. 09. 2006, 19:21:55 »

Dík za radu.Fotím už nejaké desaťročie,polarizačný filter mi v tomto nepomôže rovnako ako šedý a  prechodový nemám.PhotoShop tiež nemám,možno by som mal niečo popremýšlať.Najvhodnejšie by bolo ozaj použiť nejaký program,v ktorom by som nastavil hranicu prechodu smerom hore/dole a % zosvetlenia. Ale myslím že by to mohlo ísť aj tu spôsobom pokus-omyl použitím masky.Vhodnu masku by som aj mal,ak to bude ok,tak sa ozvem.
Ludek
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #3 kdy: 08. 09. 2006, 22:55:26 »

:eureka:  Tak som niečo vykúzlil.Dá sa to aj použitím vhodnej masky,ale v tom prípade treba mať  zásobu rôznych masiek a pri vybratí určitej masky už len nastaviť priehladnosť.Ovela jednoduchšie  a dokonca to v danom prípade postačuje:vybrať efekt "prechod",nastaviť z dola hore,styl označiť na jednobarevná,farba biela a nepriesvitnosť asi 20% a výsledok je na svete.

[Upravil dne 8-9-2006   Ludek]
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: