Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Problémy «  (Moderátor: Jitkara)Jak jednoduse nakreslim obdelnik?
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jak jednoduse nakreslim obdelnik?  (Přečteno 4848 krát)
Anonymous
Host
« kdy: 03. 09. 2006, 11:56:03 »

Asi jsem pomalejsi, ale nastroj obdelnik (kruznice) jsem nenasel. Muze mi nekdo poradit?

Dekuji
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #1 kdy: 03. 09. 2006, 14:27:45 »

uděláš obdélníkový výběr a v menu výběr vybereš obrys výběru, a zvolíš barvu příp šířku
nejrychlejší to je : udělat  obdélníkový výběr a stisknout klávesovou zkratku CTRL+B  a dostaneš to menu
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #2 kdy: 03. 09. 2006, 16:26:30 »

Dekuji za rychlou reakci.
Na to jsem prisel taky, ale to je skrabani pravou rukou z levym uchem nebo jak se to rika. Divim se, ze si autor si da tolik prace s programem a prakticky to neumi (vyse popsany postup skutecne neni normalni - i kdyz je funkcni) udelat zakladni operaci jako nakreslit jednoduse kolecko nebo obdelnik :-(

Nejaky plugin to neresi?
Zaznamenáno
sampa
Sr. Member

« Odpověď #3 kdy: 03. 09. 2006, 18:23:45 »

Ahojte anonymové, nejraději se přihlaste, ať vím, s kým mám tu čest.
Program na kreslení obdélníků, kružnic, elips a trojůhelníků je. Napravo pořád v "nástrojích "si vybereš ten zvolený tvar, je tam nakreslen, pak ho můžeš buď vyříznout, vybarvit, zesvětlit nebo jinou úpravu. Mrknutí
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #4 kdy: 03. 09. 2006, 21:07:24 »

sampa: TO jo, ale to je totez co radil uz "anomym druhy".

Kdyz chci kreslit obdelnik, nechci jej vyriznout, chci ho nakreslit a touto vlastnosti pomerne logicky oplyvaji snad vsechny mozne editory (i to blbe malovani) krom Photofiltre, ktery je IMHO pro jednoduche veci a jednoduche upravy velmi solidni a toto je kankou na krase.

PS: jsem zde pomerne nahodne, tak se mi nechce registrovat (jmeno by bylo panet). Omlouvam se tedy.
A jeste to upresnim, ucim informatiku na ZS a to, ze program elementarni geometricky tvar neumi jednoduse, je komplikaci a ne malou.
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #5 kdy: 04. 09. 2006, 12:25:06 »

jde to kreslit i pomocí čar - když kreslíš  čáru a držíš SHIFT, tak je rovná - ve vodorovném či svislém tvaru
Na druhou stranu nevidím zas až tak velký problém v kreslení pomocí výběru - je to stejné jako malování, jen sekvence - volba barvy/čáry/výplně - kreslit tvar je opačná než v malování :-)

pokud jde o kreslení pomocí photofiltre ve škole, kontaktuj Jitkara, ona je učitelka taky, a na tohle si nestěžuje :-)

SuE
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #6 kdy: 04. 09. 2006, 13:06:45 »

No tak mi poradte, jak se pomoci vyberu nastavim, aby pri pristim nakresleni obdelniku vyberem uz mel obrys.
Jinak ja na kresleni mam Corel Photopaint a toto davam deckam k seznameni - je to jednoduchy a muzou to mit bez problemu doma.
Takze obdelnik pro me neni otazka zivota a smrti. Akorat je to proste v danem pripade takova otravna vec. Pokud se rozhodnete udelat obrazek, ktery se sklada z vice geometrickych tvaru a normalne nastavim 1x tloustku, tak tady pokud jsem to pochopil spravne musim po kazdem nakresleni vyberu nastavovat obrys. Je to hodne nelogicke.

Kazdopadne dekuju.
panet
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #7 kdy: 04. 09. 2006, 14:04:21 »

nemusíš, nakreslíš, nastavíš jednou a pak při dalších jen  ctrl+B, enter a je tam :-)

fakt je, že Photofiltre primárně na kreslení určený není, spíš na montáže, práci s kusy obrázků a podobně.

pokud hledáš něco jako pokročilé malování, co je zadarmo, zkus photopaint (odkaz je někde v sekci pokec).  Má to nevýhodu, že to chce win xp sp2 a tudíž  trochu "lepší" počítač.
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

« Odpověď #8 kdy: 04. 09. 2006, 17:40:30 »

Jádro pudla je opravdu v tom, že Photofiltre není zamýšlen jako "kreslení", ale jako nástroj pro práci s fotografii.
Ve výuce ho proto používám s tímto zaměřením a pro žáky není ani problém zvyknout si i na takovou práci s výběrem. Jinak bychom mohli diskutovat o tom, co je "správné" a co je jenom "zvyk" Mrknutí. Právě kresba obdélníku je různá, někdy od středu, někdy z rohu, někde se rovnou kreslí, někde se nakreslí a pak umísťuje, je to prostě věcí názoru.
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #9 kdy: 05. 09. 2006, 09:48:44 »

Jitkara - jadro pudlla: Ano, pak to beru.

Co se tyka kresby obdelniku, tak at se kresli od stredu ci z rohu, porad mate na to proste nastroj :-).

Na upravu fotografii pouzivam Zoner PhotoStudio8 a toto (PF) jim davam jako "lepsi" malovani.

panet
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: