Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: splav  (Přečteno 2668 krát)
nor.man
Full Member

« kdy: 14. 03. 2007, 13:46:01 »

Bylo hezky, tak jsem si vyrazil na procházku. Bohužel slunce už bylo dost nízko tak mi tam vadí stín. A když už jsem na tomto fóru...tak Photofiltrem jsem odstranil lidi, kteří tam prostě byli a zavázeli.
http://www.upavla.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/cestou-necestou___/383

* splav.jpg (59.42 KB - staženo 278 krát.)
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2007, 14:32:32 »

Nevím čím jsi to fotil, ale tohle se mi nelíbí. Pokud je to digitál se závitem na objektivu, tak bych použil polarizační filtr a určitě šedý filtr G1, možná G2. Výmluva, že jsou filtry drahé není na místě. Naposled jsem si kupoval polarizák za 600,- a dělá tu samou práci jako Mooser za 3000,-. Šedý filtr (400,-) upraví oblohu a polarizák pojme vzdušný opar. No a když už jsem u toho, tak voda ti teče proti proudu (optický jev u špatně zvoleného stanoviště a špatného ohniska). Celkově je obrázek nekontrastní a bez nápadu. Škoda, že ta hora není ostřejší (polarizák). Byla by z ní zajímavá dominanta.Mnoho by vyřešil počítač a chvíle hraní. Beru ale do úvahy, že jsem fotografií postižen a nahlížím na věc trošku jinak. Prosím neber moje povídání nijak špatně, ale třeba ti pomůže se posunout  o kousek dále.

Maw :cool:
Zaznamenáno
nor.man
Full Member

« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2007, 15:56:29 »

Přesně tohle jsem potřeboval... Díky Maw za každou radu... Filtry a stativ už je na seznamu nejbližšího nákupu. Akorát u tvého příspěvku jsem nepochopil to s tou vodou...můžeš mi to ještě nějak osvětlit? Fotit se teprve učím, zatím je většina jenom pouhý cvak a hotovo...
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2007, 20:26:46 »

Navážu na to co jsem psal. Tak jak to máš nafocené vypadá voda jako by tekla zleva doprava, tedy proti proudu. Při snímání vždy doporučuji stativ, není to žádná frajeřina, ale nutnost. Když nedržíš aparát v ruce, ale je pevně usazený na stativu máš více času zkontrolovat horizontální linii, tedy to, aby voda tekla tam co má. já bych fotil asi více ke splavu a dal bych tam delší čas. Voda padající přes splav potom vypadá jako by byla zastavená.

Maw:cool:
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: