Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Jen tak « Fotky a všechno okolo « Stejný styling
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Stejný styling  (Přečteno 3836 krát)
Jana
Hero Member

« kdy: 26. 07. 2007, 13:46:14 »

Tak to mi asi neprojde,je to přes lupu,hrozně bych to chtěla umět,ale potřebovala bych poradit,jestli to vůbec jde s Kodakem C503 ?

[Upravil dne 11-7-2008   Jana]

* brouci.jpg (57.84 KB - staženo 326 krát.)
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #1 kdy: 26. 07. 2007, 13:48:42 »

Samozřejmě MAKRO ale už to neumím opravit :-)))
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #2 kdy: 26. 07. 2007, 14:23:48 »

To Jana:
mám obavu, že s fotoaparátem Kodak C503 moc makro záběrů neuděláte. Ani v technické specifikaci výrobce není Makro režim uveden. V režimu automatiky je volba "blízký záběr" a to je dle mého  jiné nastavení automatiky než v režimu Makro. Další nevýhodou je ohnisková vzdálenost objektivu (35-111 ekvivalent 34 mm). Co doporučuji? Koupit si (nejlépe nechat si koupit) stativ (stačí malý ) a fotit detaily z něj. Nejlépe se to dá naučit focením doma různých drobností.

přeji vám dobé světlo

Maw   :cool:
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #3 kdy: 10. 07. 2008, 15:40:03 »

* chrobáčik.jpg (56.64 KB - staženo 255 krát.)
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #4 kdy: 10. 07. 2008, 15:57:14 »

Jana pridal som to sem,hoci neviem čo je to Mkro:(
Ale ty si autorkou príspevku,snáď to je možné editovať ?
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #5 kdy: 10. 07. 2008, 17:41:52 »

Víš,promiň ale kdybych to uměla opravit tak to ráda udělám,za tu chybu se stydím,ale Tvůj chrobák je nádhernej,pro mě i s tou technikou co mám naprosto nedosažitelný,kdyby alespoň fungovalo, že na sto fotek je jedna dobrá:embar: ale u mě to v případě m a k r a  neplatí :-)))
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #6 kdy: 10. 07. 2008, 18:58:09 »

Jana - musíš byť prihlásená,ako keď píšeš príspevok.Vyhladáš si ten svoj príspevok a v pravom hornom rohu máš dve čierne tlačítka.Jedno je "citace"a druhé "zmeniť".Klikni na zmeniť a môžeš svoj príspevok editovať a dáš zmeny uložiť.
Tak šup šup a nech je to opravené.Mrknutí
-------------------------
zakial opravíš,ešte dopíšem.
Ber to trocha inak.Nedá sa fotiť naučiť za 1-2 roky.Ten kto vlastní foťák,nieje fotograf,ale len jeho majitel.Osobne chodím s foťákom cez 30 rokov.Môžem povedať že viem fotiť dokonale?Určite nie.Ako viem tak fotím.Niečo sa podarí,niečo nie.Možno kúsok ďalej by ma posunula technika,ale tým smerom neuvažujem.Fanatik niesom a pokial sa foťák nepokazí a budem ešte vidieť:otak s nim môžem kludne fotiť hoci ďalších 30 rokov.Mám ešte Prakticu a 2 Zenity,objektívy atd atd.Ale predstaviť si chodiť s niečim takým už neviem,hlavne z potreby filmov a množstva pokazených záberov.
Tak nenariekaj a foť.Niektoré fotky máš predsa len dobré a aj vo PF vieš niečo čo neviem ja alebo niekto iný.Ale nevadí-budem vedieť ,nebudem vedieť,idem ďalej.
Zájdi napr.do knižnice,požičaj 2-3 knihy a študuj.Ja samozrejme  robím to isté.

[Upravil dne 10-7-2008   Ludek]
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #7 kdy: 11. 07. 2008, 06:49:36 »

Provedeno a moc moc děkuju:bounc: Jsem ráda opravdu za každou radu a s tím focením máš pravdu ale když už toho času moc není a já bych tolik chtěla:o
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #8 kdy: 11. 07. 2008, 06:52:55 »

Stále to prostě není ono:flame:

* ff broučci.jpg (54.2 KB - staženo 236 krát.)
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #9 kdy: 11. 07. 2008, 08:49:56 »

ak urobíš nejaký ten donečný obrázok,skús použiť Filtry/ doostriť hrany,alebo Fíltry/doostriť.Maw tu niekde spomínal priebežné ostrenie so zmenšovaním velkosti obrázku.
A dúfam že namáš zapatlaný objektív:o

A na záver , niekde si popisovala ako robíš niektoré úpravy.Jeden program na to ,druhý na to, atd.Stačí len jeden program na výsledný obrázok.A niekedy je kludne možné použiť aj viac,ale nie napr.v takom poradí že ako prvý PF alebo Photoeditor a pod.jednoduchý a potom následne Photoshop.Ale naopak.Zásadne na kópii obrázku.Už som sa niekde stretol aj s otázkou:upravil som obrázok podla vkusu,previedol na BW a teraz by som chcel naspeť ten farebný...
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #10 kdy: 13. 07. 2008, 14:10:31 »

Tak snad už přestane pršet a půjdu na "lov"

* FF bílý pavouk.jpg (52.62 KB - staženo 224 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: