Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Problémy «  (Moderátor: Jitkara)?
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: ?  (Přečteno 5905 krát)
Anonymous
Host
?
« kdy: 11. 06. 2005, 12:02:49 »

Respekt pro wšechny uživatele Photofiltre a autora tohohle webu!!!!!!Mám problém.Potřebuju udělat nějaký fotomontáže a potřeboval bych poradit.

Jak mám z fotky naprosto přesně vyříznout postavu(vlasy a naprostý detaily) a ještě doplnit postavu stínem???De to vůbec za pomoci fotofiltru nebo mám začít hledat něco jinýho!!!!!Dík a poraďte PEACE
Zaznamenáno
Anonymous
Host
?
« Odpověď #1 kdy: 11. 06. 2005, 17:51:01 »

presne to vyriznes nejlip polygonem ne?nebo kouzelnou hulkou ale to vetsinou delam jen u obrazku co maj jednobarevny pozadi...se stinem ti neporadim, jsem zacatecnik ale to vyriznuti je pomerne jednoduchy rekl bych...jenom potrebujes hodne trpelivosti Úsměv
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

?
« Odpověď #2 kdy: 11. 06. 2005, 19:14:23 »

Výběr
určitě polygonem nebo hůlkou - viz. výše
dál lze použít masku - třeba ji vytvořit nahrubo Korekce - Dvoubarevně a pak doladit štětcem
někdy mi pomáhá, že prostě pozadí vybarvím nějakou barvou nepoužívanou v obrázku (barvím oblasti pomocí hůlky nebo polygonu, jemnější části malým štětcem nebo sprejem ) a pak vyberu vše hůlkou
a ještě lze nakonec použít volbu Výběr - Zmenšit a Vyhlazování a to ti trošku doladí poslední nepřesnosti
Stín
nejjednodušší vybrat část obrázku a pak Filtry - Stylizace - Vržený stín, ale lze pracovat i s barvou a průhledností při vložení, své udělá i rozostření (třeba Gaussovo),  posloužit může i volba Výběr - Vyhlazování - Rámeček s přechod

Dost záleží na tom, čeho chceš dosáhnout a všechno chce vyzkoušet a vybrat podle daného obrázku - univerzální rada asi neexistuje

PS. Vybírat přesně vlasu ti nezávidím

[Upravil dne 11-6-2005   Jitkara]
Zaznamenáno
ruy
Newbie
*

?
« Odpověď #3 kdy: 13. 06. 2005, 14:37:58 »

...načo presne vlasy?
Zaznamenáno
Anonymous
Host
?
« Odpověď #4 kdy: 14. 04. 2007, 21:32:55 »

plosím nemáte někdo jiný ránečky, jetli jo tak pls napište na icq 260132564, nebo na email Petra.Andraskova@seznam.cz. Předem kuju;)
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
?
« Odpověď #5 kdy: 15. 04. 2007, 11:41:20 »

Rámečky najdeš tady:
http://www.photofiltregraphic.com/11fournitures/fournitures.htm#1masks

Je ale nutné si je v odkazech najít. No a pokud by jsi se aspoň trošku snažila tak tady na této stránce jsou také odkazy na různé rámečky.

Maw   :cool:
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: