Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Jen tak « Fotky a všechno okolo « Olympus SP 550
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Olympus SP 550  (Přečteno 2267 krát)
Jana
Hero Member

« kdy: 01. 09. 2007, 15:31:53 »

Dalo mi to zabrat ale spoustu věcí jsem nepochopila. Nemám se s kým poradit tak otravuju.Povedlo se mi jediné makro. Nejde mi ustálit zaostření,když namáčknu spoušť,tak mi to vždy ujede jinam.Četla jsem návod už mockrát ale nic.Zdravím a omlouvám se :-)))Fotku jsem vložila jen jako důkaz je špatná ale je v PC což je pro mě strašný úspěch.

* Olympus první makro 60kb.jpg (58.99 KB - staženo 237 krát.)
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #1 kdy: 01. 09. 2007, 17:01:48 »

Nepoužijte zoom, nastavte aparát na makro a přibližte se k focenému objektu co nejblíže. Pokud mohu radit, tak trénujte toto focení z blízka doma, třeba na kvetoucím kaktusu nebo klidně i na plastové kytce. Musíte si uvědomit, že úspěšná fotka se počítá tak 1:100. A kdo říká, že to tak není tak kecá. Prostě se někam zavřete, foťte až do omdlení a pak prostě a jednoduše smažte paměťovou kartu a začněte znovu!

PS: focení kolmo k objektu není vhodné. Výsledek působí plošně a jediná cesta jak ho opravit, je smazání a začít znovu.

Přeji vám dobré světlo

Maw    :cool:
Zaznamenáno
Jana
Hero Member

« Odpověď #2 kdy: 04. 09. 2007, 14:47:11 »

Díky Vám. Máte pravdu. Ale u mě ani 1:100 neplatí. S před. fot.jsem udělala přesně 2000 obrázků a jenom na jeden jste řekl dobrý :-)))  Takže dlouhá cesta ale je to radost. Zdravím Vás.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: