Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Photofiltre « Galerie «  (Moderátor: Jitkara)web
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: web  (Přečteno 5790 krát)
SuE
Full Member

web
« kdy: 30. 05. 2005, 08:46:38 »

Prosím, nechtělo by se vám nakouknout na webík o hře , který právě vyrábím, a zkritizovat, jak to vypadá? Potřebuju nějaké připomínky, já už mám provozní slepotu  Mrknutí
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

web
« Odpověď #1 kdy: 30. 05. 2005, 21:41:31 »

nakoukla jsem se - upozorňuji že nejsem hráč, tak mi je téma trošku cizí
1. asi vadí různá písma - hlavně teda ten Times v záhlaví - možná raději nějaký efektní nápis  obrázkem? - na takovém webu bych taky čekala "démonický" styl odkazů - ty modré mi nesedí (ale předpokládám že to jenom není dodělaný styl)
2. syn mi nedávno nadával, že všechno odděluji čarami, že to chce víc "vzdušnosti" - možná stejný problém - zkusit div  bez borderů, to je i případ černého menu - buď tmavé všechno nebo tohle světlejší
3. co zkusit víc napojit to pozadí? - nechat "prorůst" do obrázku v záhlaví?
ber to jako laický první pohled
Zaznamenáno
SuE
Full Member

web
« Odpověď #2 kdy: 31. 05. 2005, 00:09:26 »

No jo, přesně, ono to do toho moc nezapadá, původně ta hlavička byla totiž černobílá a ten web byl jen 3 barevný, mělo to být jen chvilkové provizorium ale asi to bude na dýl - než nainstaluju nějaký redakční systém.
Možná by pomohl návrat ke kořenům + tvoje připomínky. Ty rámečky okolo obrázků jsme zjemnila na silver, barva odkazů je červená (hnědá jsou navštívené) - možná to bude chtít ještě jiný odstín víc do červena.
Bohužel, pro tu barevnou hlavičku to budu muset udělat úplně jinak, jen ještě nevím jak  Úsměv
Zatím by to mohlo  vypadat třeba takhle

[Upravil dne 30-5-2005   SuE]

* web.jpg (59.32 KB - staženo 637 krát.)
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

web
« Odpověď #3 kdy: 31. 05. 2005, 08:28:32 »

tohle se mi líbí víc Mrknutí
Zaznamenáno
SuE
Full Member

web
« Odpověď #4 kdy: 31. 05. 2005, 23:25:06 »

Nakonec je to ještě trochu jinak ale už mi to připadá konečně  trochu vyvážené.
Tak sžíravou kritiku, prosím, ať neusnu na půl cesty.  možná hodím ještě nějakou lehce přerušovanou krvavou stopu (v té tmavší barvě) pod hlavičku jako oddělovač Mrknutí
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

web
« Odpověď #5 kdy: 01. 06. 2005, 09:15:19 »

jaká sžíravá kritika?  je to dobrý - ještě něco s tím motem
vynechat vůbec a to logo buchnout do hlavičky?
"ohnivý" text? zarovnat vpravo?
zakomponovat do obrázkové hlavičky?
to se to kritizuje cizí práce:P
Zaznamenáno
SuE
Full Member

web
« Odpověď #6 kdy: 13. 06. 2005, 10:59:53 »

Na další předělávku Hellgate se vrhnu až dodělám svůj hlavní webík.

Teď jsem předělala hlavní stránku a potřebovala bych kritiku, prosím .
 suewebik.net
Barvičky, rozložení a tak.  
Na kod stránky radši nehleďte. Má to ještě muchy  při zvětšení písma, ty zahubím. Ale teď mi jeden návštěvník napsal, že ta béžová a černá se k sobě nehodí, čímž mě silně znejistěl, protože mně se líbilo .. chjo  
Smutek
Zaznamenáno
Svatava
Newbie
*

web
« Odpověď #7 kdy: 15. 06. 2005, 12:52:00 »

Já si naopak myslím, že ta béžová s černou je fajn.
Spíš se mi nezdá ta modrá barva odkazů. To už je těch barev v textu možná příliš - žlutá, modrá, červená. Možná by bylo lepší použít nějaký další odstín od té červené (nebo něco mezi žlutou a červenou) namísto modré.
Taky pozadí pod úvodním textem "Diablo je jen hra ..." by mohlo být stejný jako v menu.
Jinak se mi ten návrh moc líbí.
Zaznamenáno
SuE
Full Member

web
« Odpověď #8 kdy: 15. 06. 2005, 20:55:24 »

děkuju za připomínky.
Zkusila jsem tu zlatou v menu vyhodit a dát tam barvu pozadí. je to míň řvavé Úsměv
Dalším výsledkem mých pokusů je zesvětlení pozadí - zdá se mi, že se zvýšila čitelnost písma ale zas budou možná námitky kvůli kontrastu s menu..

Ty modré odkazy .. njn, je to trochu moc barviček ale když já nechcu takové standardní černo-červeno ďábelskou kombinaci. Zkusím ale ještě experimentovat,  červenou do menu se mi nepdařilo utrefilt :-(
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

web
« Odpověď #9 kdy: 17. 06. 2005, 08:05:31 »

barevnost mi přijde OK, ale trošku mám problém polohou pravého menu a taky mám větší rozlišení na monitoru a pak v hormím menu za lebkou mám velký kus fádního černa. A proč na podstránkách jiné pravé menu?
Zaznamenáno
SuE
Full Member

web
« Odpověď #10 kdy: 17. 06. 2005, 09:33:45 »

to je problém natahovacích stránek ..  je potřeba udělat ten obrázek hodně velký, aby pokryl i širší monitory, ale pak se dlouho načítá - tenhle web speciálně byl původně taková textová alternativa k diablovodoupe.cz. Ten původní účel se už ztrácí, protože obsah se už hodně rozchází, ale lidi ke mně chodili třeba i  proto, že je to rychlé na modemu. Ten titulní obrázek má už teď asi 20K a tak jsem zvolila kompromis - je to dělané pro nejobvyklejší šířku 1024. Tak nějak tiše jsem předpokládala (asi mylně, jak vidno), že lidi se širší obrazovkou si nedávají celé okno, protže pak jsou řádky moc široké a špatně se to čte.

Problém s polohou pravého menu? Můžeš to specifikovat blíž, prosím? Někam to ujíždí?
Nebo vadí to, že je to napravo?

On ten web je dělaný jako statické stránky, ručně. Je to dědictví mých začátků z webpark.cz, kde to jinak ani nešlo. Stejně tak kód je prasečí ale to mě nijak netrápí, protože je funkční - jen se to blbě styluje, je tam málo prvků, na které se dá pověsit styl nebo obrázek pozadí.
Takže změnit to menu by znamenalo zásah (víceméně ruční, protže jak šel čas, tak se sem tam něco posunulo, změnilo ...) do každé stránky, a jejich tam asi 200 Smích . Jinak řečeno, nechce se mi do toho. A tak jen na hlavní stránce mám základní menu + aktuální odkazy, které se občas změni, jak weby mizí nebo přibývají.
Zaznamenáno
Jitkara
Global Moderator
Hero Member

web
« Odpověď #11 kdy: 17. 06. 2005, 11:22:29 »

omlouvám se - nové téma byl omyl
nějak mi nesedí to menu takhle úplně nacpané vpravo nahoře, ale teď celkem chápu, proč tam je a proč tam zůstane (taky bych ho tam nechala).
Když prohlížím nějaký web a při změně stránky se posune obsah třeba celý nahoru (dolů) podle šířky hlavičky, tak je to pro mne docela rušivé (možná za to mohou brýle  Smutek )
Že je na hlavní straně menu obsáhlejší to beru, jenom jsem tě chtěla upozornit, že i v první části vypadl nějaký řádek. Prostě celkový dojem při přechodu z hlavní na podstránky pro mne byl  dost velký rozdíl, ale jak říkám je to můj osobní dojem.
Zaznamenáno
SuE
Full Member

web
« Odpověď #12 kdy: 17. 06. 2005, 11:40:20 »

díky, tohle mě nenapadlo,  možná by stálo za úvahu dát i do dalších stránek ten obrázek  nad menu, co je na hlavní stránce. Tím by se poloha menu aspoň vertikálně zafixovala.

A s tím řádkem máš pravdu, přeskládám to tak, aby první (ta základní část) menu byla všude stejná.

K tomu skoku obsahu: budu se snažit aspoň mít ty hlavičky všude jinde stejné, ale myslím, že dávat tu velkou všude by byla zbytečná ztráta "čtecího" místa. No jo, je to takové polovičaté řešení - krásno jen na obalu  Smích

Stejně do toho budu rýpat dál, ještě nemám hotové styly pro archivy.
Když on je ten web řekněme .. poněkud více entropický

Tohle téma večer sloučím s tím původním, až si najdu doma heslo na admina  Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: