Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Forum k Photofiltre « Jen tak « Fotky a všechno okolo « A už poslední
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: A už poslední  (Přečteno 5043 krát)
Jana
Hero Member

« kdy: 08. 12. 2007, 08:18:26 »

Zdravím a přeju klidný víkend :-)))

* světla a stíny.jpg (56.33 KB - staženo 347 krát.)
Zaznamenáno
Ceddrik
Newbie
*

298820105
« Odpověď #1 kdy: 09. 12. 2007, 00:17:50 »

Luxusní
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #2 kdy: 09. 12. 2007, 11:48:21 »

povedal by som že sa k tvojmu hodí,až na tie labute...

* labute.jpg (48.75 KB - staženo 320 krát.)
Zaznamenáno
Skupca
Hero Member

« Odpověď #3 kdy: 09. 12. 2007, 12:16:50 »

:bounc: oba super.......
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #4 kdy: 11. 12. 2007, 20:56:09 »

To all:
pořád se k těm vašim obrázkům vracím a nevím co k tomu říct. Mě tam totiž chybí to "něco". No a Ludkovi "vytéká" voda z obrázku. Kolinearita je prevít, sám bych o tom mohl psát knihy . . .

Maw   :cool:
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #5 kdy: 12. 12. 2007, 01:29:43 »

názor ti neberiem,hoci ja mám opačný.
V tomto prípade je horizont OK,nielen podla stromov,ktoré niesú šikmo.
Prečítal som práve teraz večer vela príspevkov-diskusií a návodov,kedy by robili úpravu horizontu a kedy nie.Ja v tomto prípade rozhodne nie,pretože ten záber zodpovedá realite.Aby si videl ako bol prevedený snímok,posielam ti obrázok zo satelitu,aby si si vedel predstaviť uhol záberu a prídeš tak na dôvod,prečo je horizont šikmo.
Fotografované je z miesta spojenia čiar.
Ale beriem to s rezervou,viem že občas musíš niekoho skritizovať,hoci teraz neprávom:frog:

* rybnik.jpg (21.75 KB - staženo 294 krát.)
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #6 kdy: 12. 12. 2007, 07:28:28 »

Pro názornost sem si dovolil použít tvůj snímek k pochopení co je na obrázku špatně. Dva probíhající horizonty a to tak blízko u sebe vždy věští chybu. Není na místě se odvolávat na satelit, ten se na výsledek tvé práce nedívá. Za každým cvaknutím spouště je potřeba vidět potencionálního diváka a ten jak jistě uznáš vedle tebe při focení nestál a ani ti do hlavy nevidí, aby si tam našel tvůj záměr. Na to abych něho "musel" občas kritizovat se opravdu necítím a zatím mám málo fotografických škol (zatím studuji teprve druhou:D). Jsem přesvědčen, že pokud moje rady někomu pomohou tak dělám správnou věc. Kumšt obecně je věcí mnoha pohledů a i já jsem mnohokrát zlostí trhal negativy . . . Vážím si každé výtvarné práce, protože kdo tvoří má v sobě kousek dítěte a nezapomněl si hrát.

S úctou   Maw  :cool:

* Grafika1.jpg (57.99 KB - staženo 277 krát.)
Zaznamenáno
Skupca
Hero Member

« Odpověď #7 kdy: 12. 12. 2007, 15:31:01 »

no pěkná debatka k nakloněným rovinám,to mně hodně zajímá,protože je to hned druhej problém po "roztančených" svislicích...
to maw:vím že víš,o čem mluvíš...jak bys tedy doporučil fotit,aby to bylo správně?držet se linie obzoru nebo vody?
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #8 kdy: 12. 12. 2007, 17:04:59 »

To Skupca:
Já se přikláním  k druhému hlavnímu motivu ve snímku a tím je jednoznačně voda. Takže bych upřednostnil rovinu vody, pozadí, tedy zadní horizont klidně může být hornatý a tím pádem klidně přirozeně klikatý, hrbatý . . .  Prostě a jednoduše -  ze snímku nesmí nic "vytékat, vypadávat" apod.

Zaznamenáno
Skupca
Hero Member

« Odpověď #9 kdy: 13. 12. 2007, 09:20:46 »

to maw: no ja,ale pak budou křivý labutě...nebo ne?
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #10 kdy: 13. 12. 2007, 10:06:35 »

To Skupca:
Podle mě se až tak nepohnou. Při snímání stačilo udělat půlkrok vzad nebo zmenšit teleobjektiv a byl by prostor pro manipulaci s obrazem. Když už něco takového fotím, tak zapínám sekvenční focení a klidně  snímků udělám víc a pak si vyberu. A když jsem u toho, tak ocas labutě by se nikdy neměl dotýkat okraje. Asi to vzniklo ořezem.
Omlouvám se tímto Ludkovi, že jsem jako model vzal jeho fotografii. Příště použiji svoji když si budeme něco vysvětlovat.

Zaznamenáno
Skupca
Hero Member

« Odpověď #11 kdy: 13. 12. 2007, 17:26:38 »

hmhmhm...zajímavý,určitě máš s tím několikerým snímáním pravdu...díky za výuku Úsměv ráda se vzdělávám,i když za pochodu...Mrknutí budu se těšit na další instruktáž...:bounc:
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #12 kdy: 14. 12. 2007, 00:28:30 »

použitie fotky mi vôbec nevadí,niesom fajnovka.Hoci poznám ludí,ktorí sa fajnovkami robia a pritom doma jedia z kvetináča šroubovákom Smích
Nepochopím a nepochopím.Je to možná ako píšeš odstrániť,dokonca v PF.Prikladám dva obrázky na porovnanie.
Je to prirodzené zbiehanie línií spôsobené vplyvom dialky a je to naprosto prirodzené a je to skutočnosť,tak nevidím dôvod to upravovať.Pretože je to krejšie,alebo to odporuje nejakému pravidlu ktoré niekto vymyslel?
Predstav si na snímkoch cestu ako vodu,chodník ako breh.(Nemám nejak poruke realistickejší záber)Takže voda by ešte viac vytekala z obrázku.Ten satelitný záber som priložil na predstavu,skutočnosti že ten horizont nieje na oboch stranách záberu v rovnakej vzdialenosti,ale sa vzďaluje.Dá sa to upraviť ako píšem aj tu,ale nepokladám to za nutné kvôli poučkám,ktoré niekto vymyslel.

* bývalá Kotva.jpg (45.14 KB - staženo 250 krát.)
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #13 kdy: 14. 12. 2007, 00:29:17 »

* bývalá Kotva2.jpg (44.27 KB - staženo 242 krát.)
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #14 kdy: 14. 12. 2007, 00:34:12 »

prikladám aj pôvodný snímok a opravený podla teba.No vieš,keď už idú tie vianoce...

* L1.jpg (57.58 KB - staženo 248 krát.)
Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #15 kdy: 14. 12. 2007, 01:19:21 »

a lode môžu vypnúť motory..Smích

* loď Xenia.jpg (55.43 KB - staženo 241 krát.)
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #16 kdy: 14. 12. 2007, 06:51:03 »

To Ludek:
Svislice a horizonty jsou hlavními obrazovými prvky hlavně v architektuře. Lidské oko vidí i zakřivení zeměkoule jako téměř rovinu. S optikou fotoaparátu (hlavně těch low-endových) je problém. Nemyslím, že by tuto poučku někdy napsal jako dogma. Spíš se snažili upravit obraz k potěše oka i ducha. Názorným příkladem jsou kabinetky.
Nejsem si jistý, že bych psal jak odstraňovat kolinearitu v PF. Já ji upravuji v Zoner PhotoStudiu (teď jsem si objednal v akci verzi 10 profesional).
Doufám, že naše akademická diskuse byla poučná i pro ostatní.

Dobré světlo přeje Maw :cool:
Zaznamenáno
Maw
Pomůžu, když budu vědět.
Global Moderator
Hero Member

WWW Email
« Odpověď #17 kdy: 14. 12. 2007, 07:05:21 »

na ukázku sem dávám jednu fotku z FreeFoto. Jejich fotky nejraději používám, protože jsou neokoukané a hlavně zdarma. Na snímku je kousek New Yorku a jsou tu kásně vidět svislice jako z učebnice.
Abych dostal všem pravidlům, tak uvádím, že autorem snímku je Ian Britton.

Maw  :cool:

Zaznamenáno
Ludek
Hero Member

« Odpověď #18 kdy: 14. 12. 2007, 15:38:25 »

Maw,beriem čo píšeš.Ale ak by som stál na protilahlej strane brehu,vtedy by samozrejme rovina bola prioritou.
Veta z môjho textu " Je to možná ako píšeš odstrániť,dokonca v PF".To ne tvrdím že je to tvoj výrok,ale že je to riešitelné a ja dodávam že dokonca v PF(ak by to chcel robiť niekto iný,bude vedieť že to môže robiť aj v PF).
Ten New York-ak by som bol detailista,tak aj na tom krátkom úseku mu vrchné poschodie padá  v strede dole .Smích:D:D
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na: