Novinky

Návody-menu

Tipy a triky

Pluginy

Odkazy

Sklad materiálu

Forum

 

Photofiltre - novinky

 

22.3.2019
Web byl převeden na jiný server, kódování databáze fora muselo být změněno na UTF-8, což vedlo k chybám v názvech příloh, které používaly diakritiku. Snad se mi to podaří spravit, ale vzhledem k tomu, že forum je celkem opuštěné, není to priorita.
Když už jsem do toho hrábla, pročistila jsem odkazy, upravila návod na pluginy a stažení programu. Verze photofiltre je 6.5.3 a je funkční i ve windows 10. Veškeré změny byly jen opravy chyb a optimalizace. Návody jsou stále platné.

26.3.2006
Nová verze Photofiltre 6.2.3 ke stažení. Opravuje nějaké chybky.
Nové pluginy - Layer mixer, další redukce červených očí a white balance. Do stránky o pluginech jsem doplnila informace o většině nových pluginů, už jich tam dost chybělo. Nové jsou dole na stránce

17.12.2005
Nová vylepšená verze pluginu Gradient, umožňuje přechod několika barev ve zvoleném úhlu a neprůhlednosti.

22.11.2005
Ke stažení nová verze Photofiltre - 6.2.0. Změny nejsou nijak převratné -
- Čudlíky + - při úpravách se automaticky vynulují
- Nějaké vylepšení práce s informacemi z obrázku (exif/itpc/komentáře).
- Vylepšeny dialogové boxy pro otevření a uložení.
- Oprava bugů.

1.11.2005
Nové a vylepšené pluginy ke stažení na stránce pluginů (setříděné sestupně podle data, takže ty nejnovější máte nahoře). Díky JitkaRa za upozornění

30.9.2005
Další verze ke stažení na oficiálním webu - Photofiltre 6.1.5. Měla by opravovat chybu při ukládání průhledného gifu.

14.9.2005
Tak se zdá, že přes prázdniny jsem se flákala jenom já, Photofiltre má novou verzi - již 6.1.4 ke stažení. Většinou je to oprava bugů v EXIF (fotky), vylepšuje indexované barvy a umožňuje (již od verze 6.1.2) uložit jako předdefinovaný výběr i výběry dělané magickou hůlkou.

Přibyly další oficiální pluginy - White balance pro úpravu bílé na fotkách, a dva české pluginy - Rasterize a DExFX. Stahujte ze stránky pluginů. Až je prozkoumám, přidám další info, nebo to můžete někdo napsat do fora a já to drze opíšu :-)

V foru je plugin Measurement neboli měření. Udělá vám na obrázku mřížku (že by zlatý řez?) a s měřicími bodíky můžete hýbat (červený se přesunuje klikem levého tlačítka, zelený klikem pravého tlačítka) a měří to pozici a úhel k druhému bodu.

11.7.2005
Přecházíme na prázdninový provoz. Teď tu nějaký čas nebudou přibývat nové návody. Jednak se flákám, druhak mám k překladu české texty pro pf-studio, třeťak si dělá prázdniny i autor programu. Tak si užívejte léta, střádejte fotečky a na podzim se budeme chlubit, kdo je nejvíc "umělecky" přetvoří. Forum samořejmě budu sledovat a odpovídat na dotazy, pokud budu vědět, a jestli najdu nějakou zajímavost, tak ji tam samozřejmě plesknu :-)

8.6.2005
PF přeložil ovládání modulu RGB fantasy (mixování barviček) do angličtiny. Stahujte ze sekce Pluginy dole. Bohužel help soubor přeložen není, chjo.
Také plugin BumpMap (viz níže) je již v oficiální sekci. Poslední změna na něm je z 23.5.2005 - jestli máte starší, stahujte.
V sekci downloady na photofiltre.com je oficiálně ke stažení verze PF 6.1.2. Podle popisu ve foru se opravdu jedná jen o kompatibilitu s PF-S a opravu nějakých bugů s výběry.

Ke stažení je nová 30 denní trial verze 7.0.2 komerčního photofiltre-studio (oprava bugů) - v sekci telechargement na photofiltre-studio.com. K dispozici je anglická a francouzská verze.

Grr, omylem jsem smazala předchozí novinku - ta byla o překladu návodu na "kovový zlatý text" - viz hlavní stránka dole, a doporučovala jsem tam pokusy s filtrem vlnky na barevných přechodech - fakt je zkuste.

21.5.2005
Dnes dva odkazy a jedna zpráva.
- PF vylepšil svůj plugin BumpMap - reflektor tak, že lze měnit průmer světelného kruhu. teď už to fakt nemá chybu. Blíže viz starší téma ve foru
- Ke stažení (ještě neoficiálně) je nová verze Photofiltre 6.1.2. Má umožnit přenos uložených výběrů (adresář selections) z komerční verze Photofiltre-studio. Tedy pro většinu z nás nepodstatná změna.
- Podstatně zajímavější novinka pro pracovníky ve školství - podle tohoto bude Photofiltre studio ZDARMA pro školy od základních po univerzity. Na objednávku bude potřeba dát oficiální razítko školy. Zatím to není na stránce Photofiltre-studio, mělo by to býr upřesněno do konce měsíce.

13.5.2005
Spáchala jsem "překlad" popisu komerčního programu Photofiltre-studio. Je to udělané přímo do originálního kódu stránky, proto je to takové oranžové. Kvalita překladu je lehce pochybná, protože jsem to dělala podle automatického překladače do angličtiny a slovníku. Základní představu by to poskytnout ale mohlo. Dokud ale nebude český překlad menu programu, nemá cenu se pokoušet o překlad návodů, ono jich stejně ještě moc není.
Jestliže jste vážní nedočkaví zájemci, můžete si zaplatit licenci za 25 EUR i přes pay-pal. Odkaz na platební formulář je na oficiální stránce programu, sekce licence, carte bancaire.

7.5.2005
Ve foru se objevil odkaz na novou verzi Photofiltre studia. pf701. Bohužel teď jedu pryč na pár dní, takže vyzkoušení je na vás. Opravovaly se nějaké chybky.Na konci příštího týdne se snad dostanu k tomu pokecu o PF studio

3.5.2005
Změna vzhledu na přání uživatelů - z inverzního na světlý, prvky původního designu Photofiltre zůstaly jen v hlavičce a na bocích. barvy jsem se pokusila sladit se světlým vzhledem fóra. doufám, že nebudete moc rozzuření ale mně se to taky líp čte černé na světlém. Pokud máte připomínky k barevné kombinaci nebo stylu nadpisů apod, šup s tím do fora. Přeji vám radostnější brousení po webu :-)

30.4.2005
Doplněny poslední 3 vzorce v časných ranních hodinách, hezký víkend s Photofiltre přeju :-)

28.4.2005
Tak další část vzorců - ještě nejsou všechny, chybí tam umělecké montáže - horizontální a vertikální, a prolínání s maskou Jsou však přibaleny k zip souboru, který je ke stažení. Trochu jsem podcenila sílu Kentucky Jacka (levná whisky) a chce se mi spát, tak snad zítra to dodělám :-)

26.4.2005
Je hotová první část vzorců - ty jednodušší z readme k aritmetickému pluginu. Už nemám čas to přidat do menu, tak zatím jen odsud, snad to zitra upravím

22.4.2005
-Finální verze Photofiltre-studio. Stahujte v sekci Telechargement z oficiální stránky. 30 dní trial. Cena bude 25 EUR. Platba jen šekem, bankovní zatím nelze. Ale proč spěchat, zatím zkoušejme a třeba zjistíme, že nám na naše hrátky stačí free Photofiltre.
Info o výrazech a proměnných v aritmetickém pluginu (přístupné z menu sekce pluginy) - co je co a co to znamená. Překládala jsem to z francouzštiny, kterou neumím, pomocí intuice, aut překladače, slovníku a pokusů. Tam, kde jsou dva otazníky, si nejsu jistá - vlastně netuším, která bije :-). V nejbližší době (asi zítra nebo pozitří) bude i stránka s komentovanými příklady vzorců, těšte se ...

20.4.2005
- A ještě čerstvější verze PF-studio. Stahujte viz níže - opraveno něco s textem.
- Český překlad PF-S teď ještě nebude, nejdříve se o započetí překladu dá uvažovat v červnu, zatím dodělává program. Jestli to budu dělat já .. se uvidí. V nejhorším asi jo :-).
- Nové návůdky na grafiku z fotografie na hlavní stránce dole nebo přímo Tužka, akvarel a tuš

18.4.2005
Tak ještě dnes novější verze Photofiltre-studio. Stahujte z nové oficiální stránky www.photofiltre-studio.com v sekci Telechargement. Původně jsem si říkala, že to budu tiše ignorovat ale teď se tam kromě angličtiny k programu objevilo i udělátko, které umožní používat některé (free) pluginy pro Photoshop. To už začíná vypadat opravdu zajímavě a je to dobrý argument pro koupení programu ... Ve foru se objevily odkazy ne nějaké free použitelné pluginy
Zatím netuším, jak to bude s překladem do češtiny. Uvidíme ...

16.4.2005
Nová verze beta Photofiltre-studio 77 (shareware, 30 dní trial). Opraveny nějaké bugy. Je k dipozici i angličtina k programu

14.4.2005
Pokec o magické hůlce v sekci tipy a triky - na co to je, jak to funguje, jak se to dá nastavit.

11.4.2005
Zprovozněno forum pro české uživatele Photofiltre. Můžete tam řešit problémy, pokecat, nabídnout ostatním své masky, vzory nebo odkazy na zajímavosti pro tvorbu, i chlubit se svými výtvory - v sekci Galerie a Užitečnosti můžete vložit obrázek přes tlačítko "Procházet" přímo z disku vašeho počítače. Velikost obrázku je omezena na 60K, raději zmenšete rozměry tak na 500px do šířky, ať to nerozhazuje zobrazení fora. Pokud máte vlastní web, můžete vkládat odkazy na obrázky pomocí tlačítka img.

Forum je čerstvě přeloženo do češtiny, je to XMB forum, v našich končinách poněkud exotické, ale příjemně se instaluje i nastavuje, má široké možnosti pro změny vzhledu. Zatím je jako výchozí nastaven vzhled, který jsem cvičně vyrobila pro češtinu, jak jinak než v Photofiltre. Veškeré připomínky k češtině mi prosím pište do přísllušné sekce ve foru.

Určitě udělám nejméně ještě jeden pro světlý podklad a jeden v barvách Photofiltre. Můžete si ale ve svém profilu vybrat i z témat dodaných při instalaci, ale ikony jsou bohužel anglicky. Nejsem si jistá, jestli si můžu dovolit je přeložit.

Přečtěte si prosím Oznámení ve foru

9.4.2005
- je nová beta verze Photofilttre studio, ke které existuje anglický překlad. Jestliže byste si chtěli vyzkoušet práci s vrstvami, či uvažujete-li o koupi, stahujte:
beta verze Photofiltre-studio a angličtina k programu.
Stačí to někam rozbalit a do stejného adresáře přidat tu engliš. Není třeba instalace. Jak to bude s českým překladem, není zatím jasné. Nebude-li ho dělat p.Škoda a budou-li zájemci o koupi programu, můžu ho udělat i já.

Pozor: Francouzské forum se dnes přestěhovalo a tak nefungují odkazy z webu do fora, asi předělali i databázi. Ach jo, budu to muset projít a opravit ale bude to asi nějakou dobu trvat.

6.4.2005
- je nová verze pluginu lens - čočky. Podívejte se, co všechno se s tím dá dělat - ve francouzském foru (první odkaz a pak vložený obrázek od Magally) a můj abstraktní pokus Původně to byla hnědá plocha s oranžovým pásem dole a několika barevnými čtverci. Čočky můžete vkládat do výběru, aby se dobře umístily, přesunovat je, měnit průměr, oblast zakřivení a občas i další parametry. Zkuste ...

4.4.2005
- stáhněte si znova verzi 6.11, byla tam opravena chyba u výběrů, pokud se zvětšil náhled, ztrácel se výběr. Jestliže jste tedy 6.11 stáhli před 1.4., tak to raději udělejte znovu .
- do sekce tipy, do článku Krátké tipy z fora jsem přidala dva návůdky - první je zajímavý trik s pohybovým rozostřením a druhý na luminiscenční paprsek "shůry" , dá se využít i jako světlo reflektoru na podium. jsou tam i další ukázky

30.3.2005
- V sekci tipy a triky konečně přibyl slibovaný návod na "grunge". Je to docela náročné na stahování obrázků a materiálů ale zas se s tím krásně hraje :-). Probuďte své skryté vandalské pudy ...

29.3.2005
- Nová verze Photofiltre 6.11 - stahujte

27.3.2005
- Přidány další odkazy na zdroje i stránky o photofiltre
- Přidán další návod - Aplikace textury. Je to jeden z těch jednodušších ale může se hodit. Třeba, když kreslíte návrh webu a chcete si pokrýt prázdné pozadí texturou ... Tentokrát jsem si tam přihřála polívčičku i já. Tak se nedivte zhoršené kvalitě dlaždičky - šlo mi spíš o ukázání možností.

23.3.2005
Do sekce tipy přidán další úchylný návod na montáž ve stylu "techno webdesignu" - Hrátky s průsvitnotí. Povšimněte si prosím důležitosti hrnku na kávu :-)

22.3.2005
- Na oficiálních stránkách se objevil odkaz na stažení Photofiltre beta 6.11 , která má opravovat nějaké chybky v 6.1. Stáhněte si to a rozbalte do adresáře Photofiltre - přeplácněte původní soubor photofiltre.exe. S češtinou žádné problémy nejsou, vyzkoušeno.
- Ve foru se objevil odkaz na veřejný beta test Photofiltre-studio, které bude později placené. Má to dvě vady - je to jen francouzsky a je to 30 denní zkušební verze. Má to vrstvy, vícenásobné výběry a nějaké další vychytávky, ale bez francouzštiny jsem se moc nechytala. Pokud se nenajdou vážní zájemci o tenhle komerční program, budu ho ignorovat.

15.3.2005
Přidány návody na "grafiku z fotek" - Portrét ve stylu Popart od Pascal Dehont, koláž a komix a kolorovaná kresba jsou převzaty z fora. Doporučuji si nejdříve zkusit ten Popart, než se pustíte do těch složitějších návodů, které nejsou tak podrobně popsány.

9.3.2005
Základní info o aritmetickém pluginu v sekci Pluginy - jak ho používat, příklad a nějaké tipy.

8.3.2005
- V sekci Tipy a triky přidány krátké tipy z fora
- V sekci Tipy triky rovněž převratný výzkumný článek o výrobě úchylné koláže s průsvitnými prvky moderního webdesignu

6.3.2005
- Přidán návod na "Obálku" - jeden z těch základních.
- Upravila jsem všude kód tak, že si můžete zvětšovat písmo i v Internet exploreru (menu Zobrazit / Velikost textu).
- Taky je to už validní podle norem w3c, což jen dokazuje, že validita ještě nezaručuje, že kód stránek za něco stojí - je prasečí a nechám to tak. Webdesignéři laskavě nebudou koukat do zdrojáků, děkuji. Tohle není o webdesignu ale o graf. editoru a mně se nechce ty zdrojové kódy překladů upravovat víc, než musím, už tak je to dost práce. Asi vyrobím ikonku "W3c valid pig" -)
- Nicméně, ani validita nezaručuje bezchybné zobrazení stránek všude a všem, a proto prosím vážené návštěvníky, aby mi případné chybky oznámili v Návštěvní knize, díky.

4.3.2005
- Stručná informace o pluginech, co které dělají, kam je rozbalit a moje zcela subjektivní doporučení :-). K některým pak spáchám podrobnější návod, tohle je jen úvodní info

3.3. 2005
- Rozšířeno menu do konečné podoby, posléze ho nakopíruju všude.
- Přidán popis ovládání a interface programu do sekce tipy a triky.
- Doplněny základní odkazy - kde hledat radu a inspiraci a kde suroviny pro vaše díla
- Trochu jsem si pohrála definicí písma - mělo by se to projevit všude kromě návodů, na které se odkazuje z první stránky. tam to upravím posléze. Jestli vám to nějak blbne, napište mi prosím do návštěvní knihy. Cílem bylo zvětšovací písmo v IE a lepší čitelnost - jiný font a větší řádkový proklad

28.2.2005
- Otevřena galerie - čí spíše skladište užitečností i neužitečností, které by se mohly hodit. Vše co tam je, je zcela bezprávné a free. jestli se to někdo upotřebí, budu potěšena :-).
Zatím jsou tam nějaké textury, jeden podivný výsledek experimentování s filtrama a pár masek pro vytvoření okrajů či pozadí.
Jo, a otvírá se to do nového okna, tak abyste nebyli v šoku :-)
- O těch maskách je pokec v Tipech, pokud vás to zajímá

27.2.2005
- Ke stažení je verze 6.11 beta, která opravuje nějaké bugy. Nevím, jak je to s češtinou, na žádné chyby jsem nenarazila, tak si počkám. Chcete-li zkusit, je to tady: http://photofiltre.free.fr/tmp/pf611beta.zip.
- Zároveň je odstraněna falešná detekce viru/trojenu v exe souboru ve verzi 6.1. Jestli vám to dělá problémy, stáhněte si photofiltre 6.1 znova ze sekce Dovnloady z www.photofiltre.com.

27.2.2005
- Dobrá zpráva pro ty, kdo by chtěli použít Photofiltre pro profesionální práci. V březnu bude k dispozici Photofiltre studio za cenu 25 Euro. Bude mít oproti free verzi nějaké nové vlastnosti. Pokud bude zájem, tak to přeložím.
- A dobrá zpráva pro ty, kteří chtějí free verzi pro své koníčky - zůstane zachována a bude se paralelně, ačkoli pomaleji, vyvíjet vedle profesionální.
Myslím, že je to dobrý tah, protože učit se free verzi, kterou byste pak nemohli na počáteční webové projekty třeba použít, by mohlo dost lidí považovat za ztrátu času. Ono než si vyděláte na fotošopu, tak to chvíli trvá :-)

26.2.2005 - Založena sekce novinek :-)