PhotoFiltre Studio


Uvod

Ačkoli je Photofiltre-studio velký bratříček Photofiltre a podobá se mu vzhledem jako jedna kapka vody druhé, je mnohem je mnohem mocnější. Práce s vrstvami není jednoduchá na vývoj a vyžadovala programování zcela nového jádra programu pro prolínání a alfa-blend (přechody) v reálném čase.
Zvolil jsem velmi podobné interface - ovládání, jednoduše proto, že si myslím, že přechod z jedné verze na druhou bude pak mnohem přirozenější. Zkušenější uživatelé si velmi rychle uvědomí nová možnosti, které poskytují vrstvy.

Jak vypadá program : velký obrázek zmenšený obrázek


Panel nástrojů

   

Paleta barev je větší a kompletnější, a umožňuje mnohem snadnější výběr barvy (v mřížce, gradientu nebo standardním dialogovém oknu Windows).Počet nabízených nástrojů je podstatně vyšší:

- Guma: je možno ji používat na vrstvy do průhlednosti, a RGB s alfa kanálem
- Retuš: je možné provádět korekci červených očí nebo gama korekci
- Manažer vrstev: umožňuje rychlý přístup k základním volbám vrstvy, na které se pracuje


ŠtětceJe větší výběr nástrojů na kreslení co do formy i možností. Volba "duha" umožňuje kreslit barevný gradient na vrstvě.


VrstvyKaždý obrázek má nezávislou lištu vrstevs. Ikonky mohou být ve třech velikostech:
- standardní velikost (viz obr výše)
- široké
- neviditelné (nulová velikost)

PhotoFiltre Studio má několik druhů vrstev:
- bitmapa odpovídá překryvu obrázků (kope / vložení například)
- text je dynamický a může být měněn stále
- typ úpravy umožňuje aplikovat změny gama, kontrastu nebo odstínu v reálném čase
- typ barva umožňuje získat efekty průsvitnosti

Pro vrstvy typu bitmapa a text jsou dostupné volby pro vržení stínu.


Dialogová oknaPhotoFiltre Studio nabízí personalizovaná dialogová okna. Pod windows XP a 2000 mohou být průhledná


Obrys a výplňTato volba umožňuje automaticky vyplnit a vyznačit obrys vektorového tvaru, když dokončíte výběr. Je to velmi praktické, když děláte třeba vývojové diagramy pomocí čar a jednoduchých nebo dvojitých šipek.


Nástroj gumaVelmi efektivní, chcete-li udělat ručně průhledné oblasti. používá se stejně jako štětce ale namísto malování je obsah vrstvy vymazán do průhlednosti - vidíte šachovnici v režimu RGB nebo průhlednosti nebo spodní vrstvu, máte-li více vrstev.


Automatické přechody


přidal jsem několik typů automatických přechodů, abych usnadnil tvorbu přechodů - rozpouštění obrázků. Tyhle funkce fungují přímo na alfa kanálu.


Oprava červených očítato oprava se provádí pomocí nástroje na retuš - kreslíte v zóně, kterou chcete upravit Několik kliknutí postačí, aby červená úplně zmizela .


Generování animovaných GIFů

Tento modul používá vrstvy pro vytvoření animovaného gifu. Každý obrázek (frame), který má tvořit ten gif, se přidává jeden po druhém z viditelných vrstev. Jsou dostupné základní volby - čas, smyčky).


Vylepšení modulu PhotoMasqueRežim transparence na vrstvě umožňuje zachovat původní obrysy, protože filtr modifikuje alfa kanál a nikoli obrázek na vrstvě. Stejná metoda může být použita na jeden obrázek v režimu RGB alfa.
Export ikonPhotoFiltre studio umožňuje exportovat ikony velikosti 32x32, 48x48 a 64x64. Jsou dostupné i různé počty barev ale nejsou podporovány všemi verzemi Windows!


Spojování a odečítání výběrůVýběry je možno kombinovat pomocí operací spojení a odečtení. Stačí použít klávesy CTRL nebo ALT. Výsledek je vždy ve formě bitmapy (podobně jako u magické hůlky) a nevektorově.


Výběr rámečkutato volba umožňuje vytvořit rámeček, který odpovídá nějaké tloušťce obrysu. Výsledek je automaticky převeden na výběr bitmapového typu.


Nová tlačítka v liště nástrojů

     

přidal jsem nějaká tlačítka do lišt:
- Kopírovat/vložit jako vrstvu a kopírovat/vložit jako obrázek
- Barva sepia
- Vyvážení barev
- Reliéf


Tlačítka v průzkumníkovi obrázkůPrůzkumník obrázků teď má lištu nástrojů, která umožňuje přejít přímo na předdefinované adresáře (Selections, Masks, Patterns...)
Copyright Antonio Da Cruz
Překlad odhadem podle francouzsko-anglického google translatoru ale představu by to dát mohlo


Zpátky