Novinky

Návody-menu

Tipy a triky

Pluginy

Odkazy

Sklad materiálu

Pootočení obrázku / výběru

Předpokládejme,že budete chtít "umělecky" rozházené fotografie na nějakém pozadí. Potřebujete nějaké pozadí a jeden menší obrázek. Vybrala jsem si dva obrázky z návodů, ono je fuk, co to bude. Na obrázek oblohy jsem vlepila obrázek se stromem (ten jsem si před tím zmenšila, aby se mi tam vešel (menu: Obrázek / velikost 200 x 150).

1.Kopírování na podklad
Menu: Úpravy / Kopírovat (nebo ctrl+c) na obrázek stromu
Aktivujte obrázek podkladu a menu: Úpravy / Vložit Mělo by to vypadat takto :
sikmy1

2. zešikmení
menu: Výběr / Transformace /Volně a nebo pravý klik na výběr (tj obrázek stromu - výběr musí být stále aktivní, obrázek nesmí být ještě "přilepen". Kdybyste ho přilepili třeba enter a pak znovu aktivovali výběr, vzal by sebou při otáčení i kus pozadí) a objeví se menu:
menu

Klikněte na posuvník (jezdce) v okénku Úhel Mělo by se aktivovat - tečkovaný rámeček okolo. Teď můžete jezdce bud tahat myší a nebo posunovat šipkami doprava / doleva. Zatrhněte Okamžitý náhled dole, pokud není.
transf obr

Transformační obrazovku si odsuňte tak, abyste na výběr viděli. Posunujte jezdec a sledujte, jak se obrázek naklání. Lepší je posunovat ho šipkami na klávesnici, je to přesnější než myší.
Můžete také změnit měřítko - zvětšit / zmenšit výběr, posunout ho doleva nebo doprava (celý už otočený)
otoceni

Stiskněte OK a jste hotovi nebo ještě ne a můžete obrázek ještě "položit"

3. Položení obrázku (není nutné)
Pomocí jezdců pro vodorovnou a svislou osu volby Zešikmit si obrázek zdeformujte tak, aby vypadal jako položený. Pozn: tímhle způsobem lze třeba z obdélníku udělat kosodélník (i když nic neotáčíte).
položení

A teď konečně OK a je to :-), můžete přihodit další obrázek na hromádku a opakovat ...

Tip: Můžete si aktivovat mřížku, abyste mohli pracovat přesněji menu: Zobrazení /Zobrazovat mřížku